Jura: trwałość, serwis, gwarancja, konserwacja

Krakus
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Re: Jura: trwałość, serwis, gwarancja, konserwacja

Postautor: Krakus » czw 24 mar 2011, 11:56

Hmm, 105? To dużo... Z tego co już w życiu przeczytałem w automatycznych ekspresach do kawy można regulować temperaturę, ale max to jest zazwyczaj 95, a najniższe minimum o jakim słyszałem to chyba 75 w WMF-ach. Nie wiem jak kolbowe, ale chyba zacznę je rozgryzać bo coraz bardziej mnie intrygują:)
Zacznij - a może odzewie się któryś z kolegów, którzy mają dużo większe doświadczenie?
Co do kwasu, może to woda?? Na początku lutego skusiłem się na filtr Brita, taki starszy AQ 1,5 i zamontowałem go tak z biegu bez patrzenia w instrukcję, ale woda z niego była kwaśna. Doczytałem, że on ma taki bajpas, którym część wody przechodzi bez filtrowania z minerałów, objetość jej można regulować a wiadomo najlepiej jest, żeby finalnie miala ok. 4KH. No i tak ustawiłem. No i kwasior kawy i wody mi zniknął.
Wody nie fitruję (idzie prosto z kranu) ale też mi to przyszło do głowy - postawię łeb w łeb oba ekspresy i spróbuję.

Awatar użytkownika
Kavacafe
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: E83 D VOLTA
Kontaktowanie:

Re: Jura E70 - pytania, na które nie ma odpowiedzi w instruk

Postautor: Kavacafe » pt 16 wrz 2011, 19:30

Witam!
2) Co zmienia parametr "Programming aroma (mild / intensive)"
witam, chyba albo zwiększa długość trwania albo wydłuża pauzę po preinfuzji
naprawa i renowacja ekspresów do kawy
kavacafe SERWIS ul. Frenkla 19 , WAW PL
http://www.kavacafe.pl

darekdudz
Sprzęt: Jura e75

Jura e-75 grzeje od razu...

Postautor: darekdudz » pt 23 wrz 2011, 11:32

Potrzebuję waszej pomocy technicznej, po włączeniu ekspresu (Jura e75) do prądu grzałka od razu ciągnie prąd i grzeje bojler (na wyłączonym wyświetlaczu). Grzeje bez opamiętania aż przepala bezpiecznik przymocowany na górze obudowy grzałki. Dzieje się tak po wymianie bojlera, to może coś źle podłączyłem...???

adaso1
zagląda od święta

Re: Jura e-75 grzeje od razu...

Postautor: adaso1 » pt 23 wrz 2011, 17:08

Potrzebuję waszej pomocy technicznej, po włączeniu ekspresu (Jura e75) do prądu grzałka od razu ciągnie prąd i grzeje bojler (na wyłączonym wyświetlaczu). Grzeje bez opamiętania aż przepala bezpiecznik przymocowany na górze obudowy grzałki. Dzieje się tak po wymianie bojlera, to może coś źle podłączyłem...???
Wygląda na to iż jest uszkodzona elektronika - albo płytka mocy (najczęściej), albo płytka sterująca. Moze podczas wymiany zrobiło się gdzieś małe zwarcie i spalił się triak załaczający grzałke :?:

darekdudz

Postautor: darekdudz » pt 23 wrz 2011, 18:04

dzięki, czyli mogę zapomnieć o kawie w najbliższym czasie, a wiesz może czy ta elektronika pasuje od Cafamosa 120 ??

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pt 23 wrz 2011, 18:15

Jak można zapomnieć o kawie, w głowie mi się to nie mieści....??? :lol:
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

darekdudz

Postautor: darekdudz » pt 23 wrz 2011, 18:20

No nie całkowicie bo wyciągnę na jakiś czas starą przelewówkę" ale to nie kawa no i kawiarnia...

adaso1
zagląda od święta

Postautor: adaso1 » pt 23 wrz 2011, 18:55

dzięki, czyli mogę zapomnieć o kawie w najbliższym czasie, a wiesz może czy ta elektronika pasuje od Cafamosa 120 ??
Tak, płytka z elektroniką mocy powinna być taka sama :)

darekdudz

Postautor: darekdudz » pt 23 wrz 2011, 20:43

Świetnie zabieram się do wymiany płytki . Dzięki

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » czw 29 wrz 2011, 15:51

zawsze można przelutować triaka bo to na bank jego wina..

hubijura
Sprzęt: Jura e50
Jura impresja 500

Jura impresja 500

Postautor: hubijura » ndz 02 paź 2011, 9:53

Witam mam problem z ekspresem impresja 500 może ktoś z drogich forumowiczów powie coś więcej niż serwisy tzn "naprawa nieopłacalna lepiej kupić inny"
mianowicie usterka pierwsza problem z wyłączeniem pierwsze włączenie do momentu gdy expres nie zrobi jakiejś czynności np przepłukanie lub kawę można go wyłączać do woli ale po zrobieniu kawy i naciśnięciu przycisku off zaczyna się płukanie bloku po czym zapala się coffee ready niezależnie od ilości podjętych prób zawsze tak samo nawet po zaprogramowaniu samoczynnego wyłączenia efekt taki sam płukanie i znowu gotowy do pracy wiec za każdym razem trzeba go wyłączać przez wyciągniecie wtyczki z kontaktu. Usterka druga bardzo mokre fusy wręcz więcej wody niż fusów kawę robi bardzo mocną posiadam jeszcze JURE E 50 wiec man porównanie kawa jest mocniejsza i dużo większa crema wyczytałem że może to być blok zaparzający lub żarna w młynku ale blok przełożyłem z e 50 jest dokładnie tak samo a co do młynka próbowałem na kawach sypanych i również bez rezultatu.

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod
Sprzęt: A.Basic/I2/S.Vienna SA x 2, AP/Hario MSS1, F.MissCombiDuo

Re: Jura impresja 500

Postautor: marctwain » ndz 02 paź 2011, 21:53

Kolego, skoro chcesz pomocy, to napisz tak, jakbyś udawał chociaż, że szanujesz odbiorcę. Co to jest tam, wyżej? Bezdech trenujesz?
A wracając do opisu: chyba mają rację.
Żyję.:) Mariusz Obrazek

KRISTOS
zagląda od święta

Postautor: KRISTOS » pn 03 paź 2011, 21:59

Brak automatycznego wyłaczania się,moze być spowodowane uszkodzeniem przedniej płyty elektronicznej,można wymienić ją,ale zakup w serwisie bedzie zapewne dość wysoki i raczej nie opłacalny. Można jeszcze pokusić się o zakup jakiegoś zdekompletowanego wraka na części.

Czekorzeszek
Sprzęt: Jura Z5

Postautor: Czekorzeszek » ndz 23 paź 2011, 12:13

Witam,
Chciałem zapytać jaki polecacie serwis pogwarancyjny Jury w Warszawie, z Waszego doświadczenia byloby najlepiej... Znalazlem taki: http://jura-ekspresy.pl/serwis_jura.php
ale niestety nie wiem czy to zacna firma, pisze tak poniewaz mam przykre doswiadczenia z innym autoryzowanym serwisem...

pzdr. Filip

poranna_kawa
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Jura Impressa F50 II G

Postautor: poranna_kawa » pn 31 paź 2011, 15:54

Witam,
Chciałem zapytać jaki polecacie serwis pogwarancyjny Jury w Warszawie, z Waszego doświadczenia byloby najlepiej... Znalazlem taki: http://jura-ekspresy.pl/serwis_jura.php
ale niestety nie wiem czy to zacna firma, pisze tak poniewaz mam przykre doswiadczenia z innym autoryzowanym serwisem...

pzdr. Filip

Z miesiąc temu postanowiłem zrobić przegląd ekspresu i też się zastanawiałem gdzie oddać ekspres. Najbliżej miałem na Halę Mirowską i tam go oddałem. Nie spodziewałem się, że to będzie tak szybko trwało - jeden dzień, ekspres odebrałem bardzo czysty i przegląd wyszedł bez zarzutów, polecam;)

Nie cytujemy w całości postów, na które bezpośrednio odpowiadamy, proszę zajrzeć do regulaminu :kwiat: //kawcio

Wróć do „Ekspresy automatyczne”