Ekspres automatyczny w granicach 2000 PLN

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Ekspres automatyczny w granicach 2000 PLN

Postautor: Barnaba » wt 26 lut 2013, 7:17

Jak pisał I.Kant
..."widzisz przedstawienie a nie widzisz rzeczy".... :)
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Angela
zagląda od święta
Sprzęt: Saeco via veneto, Tassimo TAS2002, ZELMER CM4003ALS

Postautor: Angela » wt 26 lut 2013, 21:51

Coś o bogactwie człowieka też pisał...nigdy nie byłam dobra z filozofii :( ale może jakoś w końcu trafię na odpowiedni automacik :D

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » wt 26 lut 2013, 22:11

Pisał pięknie, lecz nijak to nie pasuje do naszego współczesnego, pozbawionego moralności społeczeństwa, pełnego wyzysku i przedmiotowego traktowania jednostki.
„Postępuj tak, byś człowieczeństwa tak w twej osobie, jako też w osobie każdego innego używał zawsze zarazem jako celu, nigdy jako środka”
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 27 lut 2013, 9:11

..." nie każda chata tworzy dom"

nic dodać nic ująć :))) smutne ale prawdziwe.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Angela
zagląda od święta
Sprzęt: Saeco via veneto, Tassimo TAS2002, ZELMER CM4003ALS

Postautor: Angela » śr 27 lut 2013, 20:33

No i nie dosyć że pachnie wokół kawą, to jeszcze zrobiło się filozoficznie.... :D cudnie :D:D:D

myszu13
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: myszu13 » sob 02 mar 2013, 14:24

Witam!
Od 3 miesięcy śledzę wątki o ekspresach. Na mojej liście zostały 2.
1.BOSCH TES50328RW
2.NIVONA 635 CafeRomatica

Który z nich będzie lepszy?
Mieszkam w mieście ok 100km od Warszawy. Zakup będzie trochę w ciemno, gdyż nie mam możliwości obejrzenia żadnego z nich. Nie mówiąc już o spróbowaniu kawy:(
Zależy mi na gorącej kawie. Który z nich ma lepszy/dostępniejszy serwis. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
paimon
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: paimon » sob 02 mar 2013, 21:53

BOSCH, masz jeszcze bliźniaczy ekspres Siemens TE 503209 RW. Poczytaj solidne opinie użytkowników. Nivona przeciętność, a do tego nie najlepszy serwis, który (oby nie) będzie Ci potrzebny :wink:

myszu13
zagląda od święta

Postautor: myszu13 » ndz 03 mar 2013, 18:59

Dzięki za odpowiedź.
Skłaniam się do kupna Boscha ze względu na serwis (jest dostępny w moim mieście)
Siemensa nie biorę pod uwagę ze względu na częste informacje o ciepłej kawie.
I nowy mam problem
Siemens i Bosch są baaardzo podobne. Czy temperatura kawy również ? (tzn niezbyt gorąca)
Na forum znalazłam dużo opinii o ekspresach Siemensa, a o Boschu mało.
Może ktoś ma/pił kawę z ekspresu Boscha TES50328RW i mógłby mi pomóc?
pozdr
myszu

dzebs
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: siemens EQ.5 TE506209RW

Postautor: dzebs » ndz 03 mar 2013, 20:39

Na stronie bosha i siemena masz nawet tą samą stopkę:
"Copyright © 2009 BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 183, 02-222 Warszawa,
KRS 0000023973, XII Wydział Gospodarczy, REGON 012604823, NIP 524-010-46-41, Kapitał zakładowy: 90 000 000 zł"

Bosh i Siemens to jest to samo.
Siemens EQ.5 macchiatoPlus użytkowany od 23.06.12, na liczniku ponad 8000 kaw, w tym czasie użyto tabletek czyszczących: ponad 30, tabletek odkamieniających(osmoza):2. Zepsuł się x 1. [aktualizacja:7/08/2016r.]

MacPaul
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: MacPaul » czw 07 mar 2013, 18:39

Skłaniam się ku TK5
pozdro
Witam.

Czytam Twoje wpisy Barnabo i mam spory szacunek do Twej wiedzy oraz chęci udzielania porad.
Jednak w tym przypadku muszę wtrącić swoje uwagi.
Używam tego ekspresu od 3 lat i średnio co 4-6 miesiące jest w serwisie (Bosch firmowy). Ponieważ nie mam paragonu do niego (prezent od żony) już po pierwszych 6 miesiącach wymieniałem jednostkę zaparzającą i tak kolejno już ze 4 razy. Po drodze były inne cześci. Wszystko odpłatnie. Moim zdaniem te urządzenia mają albo wady fabryczne albo sporo użytkowników ma pecha. Wielokrotnie widziałem je w serwisie fabrycznym Boscha w Poznaniu.
Używam zgodnie z instrukcja , dbając o niego itp i guzik.
Złom nic nie wart.
Kupiłem najprostszy kolbowy i muszę przyznać kawa jest zdecydowanie lepsza. Tylko sporo więcej pracy i wszędzie się brudzi od kawy.

Pozdrawiam
dobra kawa już od rana

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pt 08 mar 2013, 8:54

Oczywiście - zgadzam się z Tobą niemal w 80%.

Ale pisząc że TK5 to złom, to krzywdzące, ponieważ ja wyciągam "średnią usterkową" z kilkudziesięciu ekspresów z którymi miałem do czynienia z różnym przebiegiem i rocznikiem produkcji (wyprodukowanie danej partii TK5) i są takie które wykonały 9tys kaw bez przeglądu. Dlatego nie można napisać na podstawie posiadania jednego urządzenia że to złom. Wiele też zależy od serwisu, diagnozy usterki,konkretnego egzemplarza, rodzaju kleistości kawy, nawet napięcia w gniazdku które paradoksalnie nie wszędzie jest takie samo (kiepska instalacja zwłaszcza w bardzo małych miejscowościach lub starym budownictwie) itd itd. Natomiast oczywiście że tk5 to nie cudo, wręcz bida z nędzą jeżeli chodzi o jakość i trwałość. Ale jeżeli gość pyta który z tych rupci wybrać to co mam napisać - proszę kupić dwa razy droższą Jurę albo WFM? Nie. Staram się pomóc wybierając "mniejsze zło".

Nie sztuką jest kupić dobry ekspres automatyczny za 7tys zł. Ale za 1500 już tak.

Wyższość ekspresu kolbowego nad automatem jest bezsprzeczna, ale wygoda wykonania kawy przewyższa chęć zakupu kolbowca i zaczynają się problemy,ponieważ większość ludzi sądzi, że jak wyda na ekspres 1500zł to złapali Pana Boga za pięty - a tak zwyczajnie nie jest i potem jest ała ... bo producenci żyją ze sprzedaży części, a nie ze sprzedaży ekspresów:))

MacPaul
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: MacPaul » pt 08 mar 2013, 16:15

Barnaba masz rację.
A ja po prostu przepraszam, trochę mnie poniosło.
Nie mam takiego rozeznania jak TY.
Irytuje mnie tylko, że po tylu wycieczkach do serwisu fabrycznego - jedyny na Wielkopolskę, Kujawy itp wciąż są problemy. A sprzęt w owym czasie kosztował 2500 zł.
Odnośnie prądu - chyba u mnie wszystko gra (sporo sprzętu i wszystko dobrze chodzi) . Kawa - tylko dobrej jakości - zakupy w Niemczech. Woda - ok. Mam pełen sprzęt do jej badania (łącznie z konduktometrem).

Czy faktycznie Jura jest taka bezawaryjna? Np. F50? A seria Saeco Royal (sporo droższa od innych linii) warta jest swojej ceny ?
Sam już nie wiem co kupić.
dobra kawa już od rana

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » sob 09 mar 2013, 15:43

Tak, Jura faktycznie jest bezawaryjna i to nie ulega w ogóle dyskusji.

Seria Royal jest dobra, ale nie tak dobra jak Jura.

Pozdrawiam

pawlo0809

Który ekspres wybrać? De longhi, saeco czy siemens

Postautor: pawlo0809 » sob 09 mar 2013, 21:18

Witam, chcę kupić ekspres ciśnieniowy automatyczny i wybieram pomiędzy tymi trzema modelami:

Philips Saeco HD 8753/19
Siemens TE 503209 RW
DeLonghi ECAM 23.210B

Możecie mi powiedzieć który jest lepszy, wady, zalety, z którego będę najbardziej zadowolony? :D

m0rdi
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam :(

Postautor: m0rdi » ndz 10 mar 2013, 20:12

Hey
Pawlo. Jeszcze tydzień temu stałem przed tym samym wyborem i problemem. Ja wybrałem Simensa 503201. Jest to model praktycznie identyczny z 503209 (rożni się kolorem - mój jest srebrny). Przedłużyłem gwarancje do 5 lat i za wszystko wyszło nieco ponad 2000 zł. Użytkujemy go wraz z żoną dopiero 3-4 dni więc nie moge powiedzieć nic o awaryjności ale powiem ci że jest fenomenalny. Ja pijam tylko czarną kawe, mam szerokie spektrum wyboru od bardzo łagodnej do super mocnej ( double shot++), wielkość i rodzaj kawy też jest regulowana. Żona natomiast pija tylko kawy mleczne i mówi że też jest super zadowolona. Mleko b. dobrze spienione. Ekspres jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Co dla mnie najważniejsze (po ustawieniu wysokiej temp. parzenia) kawa jest bardzo gorącą - nie tak jak się na forum spotkałem kilka razy że jest tylko ciepła. Zastanawiałem się też nad DeLonghi ale on nie spienia sam mleka trzeba to robić samemu. W rodzinnym domu mam saeco exprelie za ok 4 tys. zł i powiem Ci że bym się nie zamienił :)
Pozdrawiam

PS. zapomniałem dodać że jest bardziej cichy niż ten Saeco :)

Wróć do „Ekspresy automatyczne”