Ekspres automatyczny w granicach 1500-1700 PLN

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Ekspres automatyczny w granicach 1500-1700 PLN

Postautor: Barnaba » pn 16 wrz 2013, 15:10

Hehe - Gucio-59 dobrze napisał:)))

Jak w domu jest dobra kawiarka to i kawa nagle zaczyna smakować - właśnie taka której się wcześniej nie piło:))

W tej cenie szukaj Delonghi. Od malutkich Krupsów 50...70... wiać jak najdalej!
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Bemol
Sprzęt: Krups XP5020

Delonghi a Saeco

Postautor: Bemol » czw 19 wrz 2013, 11:40

Witam,
poszukuję ekspresu ciśnieniowego z młynkiem i z dobrą dyszą do spieniania mleka. Mam na oku dwa ekspresy: Philips Saeco Intelia Class Silver HD8752/49 i Delonghi ESAM 4200 Magnifica (lub inny podobny do tego modelu). Koszt jest ograniczony: 1500-1600zł. Od razu zaznaczam, że odpadają ekspresy firmy Krups, gdyż już aktualnie jeden posiadam i nie bardzo jestem zadowolona z niego.
Czas mam niestety ograniczony, bardzo proszę o w miarę szybką pomoc i wypowiedzenie się, który lepiej kupić:)

funuman
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: funuman » czw 19 wrz 2013, 11:57

Sporo poczytałem i chyba wybiore Siemens TE506209RW:)

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » czw 19 wrz 2013, 13:10

Myślę, że dobry wybór mam 2 lata i działa wyśmienicie a jak kawa smakuje. No i zaleta, że jest samoobsługowy nie wymaga wielu zabiegów aby był sprawny...
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Awatar użytkownika
adebski
zagląda od święta

Postautor: adebski » ndz 22 wrz 2013, 20:21

Witam,
czy Saeco HD8752/49 (Intelia Class), to dobry wybór w cenie do 1600zł?

Moje wymagania :
- dla jednej maksymalnie 2 osób,
- preferuję napoje kawowe (te takie kolorowe ;p)itp. raczej czystej kawy nie pijam ze względu na wysokie ciśnienie,
- super szybko kawy robić nie musi, byle by był łatwy w obsłudze,
- spieniacz do mleka by się przydał.
Słuchaj moja siostra ma podobny model Intelii i jest z niego zadowolona. Jeżeli chodzi o utrzymanie ekspresu w czystości, to sprawa wygląda tak, że cały mechanizm Cappuccinatore wkładasz do zmywarki lub przemywasz pod letnią wodą, po za tym ekspres sam, automatycznie usuwa kamień i udrażnia wszystkie rurki ;) A co do menu to obsługa jest bardzo prosta i masz możliwość ustawienia tego ile chcesz mieć kawy w kubku, moc kawy i temperaturę. Myślę, że znajdziesz ten ekspres w okolicy 1600zł.

TGor

Postautor: TGor » śr 02 paź 2013, 11:22

W zakładanym zakresie cen mam do wyboru Saeco HD8761/09 (Minoto Focus) i De Longhi ESAM 2800.SB.
Czy ktoś umiałby doradzić, który z tych dwóch będzie lepszym wyborem. Potrzebne to jest do codziennego używania z okazyjnym robieniem parudziesięciu kaw na dzień.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Gierrappa
Sprzęt: brak

Postautor: Gierrappa » wt 08 paź 2013, 14:47

Witam wszystkich, jestem nowa, choć czytam Was od ponad roku :)
Wtedy właśnie po raz pierwszy miałam przyjemność skosztować kawy z ekspresu automatycznego, a dokładnie z Saeco Odea Giro. Od tamtego czasu poszukuję... Spędziłam długie godziny przeszukując to forum i tak, stopniowo zwiększałam górną granicę ceny aż doszłam do Nivony 635 i była to moja absolutna miłość, wszystko mi w niej pasowało: m.in. design, cena, opcje ustawiania mocy kawy, no i najważniejsze: wspaniałe opinie! Już prawie miałam ją kupić (ponad rok temu była tutaj mocno zachwalana), ale miałam niespodziewany wydatek i musiałam na jakiś czas odłożyć plan zakupu. Jakie było moje zdziwienie, gdy ponownie weszłam na forum kilka tygodni temu... O Nivonie postów niewiele, neutralno-negatywne jeśli już.

Jaki automat możecie polecić singielce pijącej kilka mlecznych kaw tygodniowo? Najlepiej, żeby miał zbliżone funkcje do wspomnianej wyżej Nivony 635, spumatore obowiązkowo :)

Awatar użytkownika
mario71
zagląda od święta
Sprzęt: -.-

Postautor: mario71 » czw 10 paź 2013, 11:16

W zakładanym zakresie cen mam do wyboru Saeco HD8761/09 (Minoto Focus) i De Longhi ESAM 2800.SB.
Czy ktoś umiałby doradzić, który z tych dwóch będzie lepszym wyborem. Potrzebne to jest do codziennego używania z okazyjnym robieniem parudziesięciu kaw na dzień.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Moim zdaniem na korzyść Saeco przemawia funkcjonalność - ekspres jest mniejszy, więc zajmie też mniej miejsca w kuchni, a do tego na przykład ma większy zbiornik na kawę. No i nie bez znaczenia jest też niższa cena.
Witam wszystkich, jestem nowa, choć czytam Was od ponad roku :)
Wtedy właśnie po raz pierwszy miałam przyjemność skosztować kawy z ekspresu automatycznego, a dokładnie z Saeco Odea Giro. Od tamtego czasu poszukuję... Spędziłam długie godziny przeszukując to forum i tak, stopniowo zwiększałam górną granicę ceny aż doszłam do Nivony 635 i była to moja absolutna miłość, wszystko mi w niej pasowało: m.in. design, cena, opcje ustawiania mocy kawy, no i najważniejsze: wspaniałe opinie! Już prawie miałam ją kupić (ponad rok temu była tutaj mocno zachwalana), ale miałam niespodziewany wydatek i musiałam na jakiś czas odłożyć plan zakupu. Jakie było moje zdziwienie, gdy ponownie weszłam na forum kilka tygodni temu... O Nivonie postów niewiele, neutralno-negatywne jeśli już.

Jaki automat możecie polecić singielce pijącej kilka mlecznych kaw tygodniowo? Najlepiej, żeby miał zbliżone funkcje do wspomnianej wyżej Nivony 635, spumatore obowiązkowo :)
W tym "pojedynku" też byłbym za Saeco, bynajmniej nie tylko ze względu na cenę. Po prostu mam bardzo dobre doświadczenia z tymi ekspresami (Exprelia, ale nie tylko) jak i samą marką. Tutaj oczywiście zależy jaką kawę najbardziej lubisz pić, bo może na początek wystarczy Ci Xsmall skoro budżet jest ograniczony?

TGor

Postautor: TGor » pt 11 paź 2013, 11:41

Dzieki za podpowiedź. Stawiałem na DeLonghi ale teraz po przyjrzeniu się parametrom, chyba weźmiemy Saeco.

OTTO
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Delonghi 4000

Postautor: OTTO » ndz 20 paź 2013, 14:30

Od 4 miesięcy jestem w posiadaniu Delonghi ESAM 4000
Podzielę się więc spostrzeżeniami bo obiecałem przed zakupem :)
Poza samymi plusami są dla mnie dwa minusy:
-nie można najpierw ubić pianki-mleka w filiżance a potem zrobić do niej kawy, bo ekspres potrzebuje 10 min odpoczynku, w tym czasie pianka opada.
-kto to tak wymyślił żaby za każdym razem dolewając wodę trzeb wyciągać cały zbiornik ? Przecież tą czynność powtarzam co dziennie, a więc 365 razy w ciągu roku, ciekawe jak długa wytrzyma ta uszczelka która jest ciągle narażana no wkładanie i wyciąganie ? Przecież wystarczyło zrobić dodatkowy otwór-lejek którędy woda trafiał by do zbiornika.

Awatar użytkownika
Biff
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Biff » ndz 20 paź 2013, 20:14

Kolego, co do robienia kawy tuż po spienianiu mleka, to nawet w instrukcji obsługi znajdziesz informację, że trzeba najpierw schłodzić termoblok poprzez odpuszczenie wrzątku przez tę samą dyszę/wylewkę, którą spieniasz... To dość oczywiste jeśli weźmie się pod uwagę, że ten ekspres ma jedną "grzałkę".

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 21 paź 2013, 7:33

No w przypadku Jur z jedną grzałką nie trzeba czekać aż termoblok się schłodzi -można od razu wykonać kawę.... po za starszymi wersjami z serii E 40,50,60,75 z bojlerami a nie termoblokami.

Więc nie do końca jest to takie oczywiste.

Co do wyciągania zbiornika wody to taka jest konstrukcja delonghi, natomiast problemem większym jest rysowanie za każdym razem blachy ociekacza która po pół roku wygląda nieciekawie.

Ale cóż - cena jest adekwatna do jakości i trwałości. Coś za coś. Ekspresy te moim zdaniem są warte swojej ceny.

W przedziale cenowym (1500zł-1700zł)nic lepszego - nowego się nie kupi.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Awatar użytkownika
artoist
zagląda od święta

Re: Odp: Ekspres automatyczny w granicach 1500-1700 PLN

Postautor: artoist » pn 21 paź 2013, 10:13

Na rysującą blachę tacki polecam zakupić przylegającą folię samochodowa /do metalu/ wysokiej jakości np 3m, sprzedawcy na allegrogo przecinają na wymiar.
Serwisant delonghi wspomniał mi ze w ubiegłym roku mieli problem z modułami zaparzajacymi w serii 22 i 23 obecnie usterkę podobno? wyeliminowano... No cóż, delonghi to nie jura... i do innego klienta jest adresowana...

equinoxe
zagląda od święta
Sprzęt: DeLonghi ESAM 3000B.ex1

Postautor: equinoxe » pn 21 paź 2013, 12:24

@OTTO

haha Ty poważnie czekasz 10 minut po spienieniu mleka żeby kawę dolać?!
Nigdy coś takiego mnie nie spotkało - zawsze robię kawę niemalże zaraz po spienieniu.
Sposób na to jest bardzo prosty - jak spienisz mleko i pokrętło dyszy pary wrócisz na OFF oraz wyłączysz funkcję pary przyciskiem to wtedy zaczynają migać przyciski robienia kawy, co oznacza, że ekspres jest zbyt gorący.
Wtedy podstawiasz cos pod dyszę lub nie (kierujac ja w wylewkę) i znow przekrecasz pokretlo dyszy upuszczajac troche gorącej wody z ekspresu.
Kilka sekund wystarczy - zreszta widać jak woda leci coraz chłodniejsza.
Wracasz pokrętłem na OFF i przyciski robienia kawy przestają migać - można robić kawę :)

W ten sposób nie musisz czekac 10 minut tylko 15 sekund.

Pzdr.

OTTO
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Delonghi 4000

Postautor: OTTO » pn 21 paź 2013, 14:57

equinoxe

Nie czekam tylko robię odwrotnie, tzn ja w ogóle piję tylko czarną, ale żona to robi kawę o potem spienia mleczko, jednak ględzi mi bo piliśmy u kuzynki kawę i obsługiwaliśmy go Bosch'a i miał właśnie tak że spieniasz sobie w kubku-filiżance mleko a potem od razu nalewa Ci kawę do niego, przez co ta pianka znów się jeszcze trochę bardziej spienia, gdy kawa z pianką do niej wpada.
Ten Bosch również kosztował 1500 zł więc cena nie koniecznie musi odgrywać aż tak wielką rolę, wodę też wlewa się prosto do ekspresu, niczego nie wyciągając.
No ale Delonghi jest przy Boschu jak księżniczka przy bestii :)

Wróć do „Ekspresy automatyczne”