Saeco Xelsis SM7581/00 czy może coś innego?

Awatar użytkownika
Mongolski
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic

Saeco Xelsis SM7581/00 czy może coś innego?

Postautor: Mongolski » śr 16 sty 2019, 22:19

Witam!
Dzięki Wam już ładnych kilka lat temu zdecydowałem się na Gaggia Classic plus młynek aby robić głównie espresso -nie żałuje! Niestety w swieta ekspres się popsuł, uszczerbil się element mocujący kolbe. Szykowałem się z zamiarem zakupu automatu już jakiś czas ponieważ inni użytkownicy byli skazani tylko na kawę w moim wykonaniu ze względu na skomplikowane wykonanie. Ostatnio sam tez pije sporo kaw mlecznych -gdzie pare lat temu nawet o tym nie myślałem 🙃 w tym miejscu prosze o pomoc w wyborze automatycznego ekspresu w okolicach 4 tys pln aczkolwiek wymaganiem jest zewnętrzny zbiornik na mleko -ze względu na higienę oraz prosty dostęp do "grupy zaparzającej" -ze względu na czyszczenie. W oko wpadł mi m.in. z tych względów Saeco Xelsis SM7581/00 -jest duuzo pozytywnych opini na jego temat, ale boje się ze to duzy "marketing" ale ekspres ma więcej zalet.. jak np automatyczne czyszczenie węża od mleka para po każdym użytkowaniu(bez zbędnych zakamarków gdzie mleko mogłoby się poprostu osadzać i psuć smak), czy wbudowany filtr wodny na ok5000 kaw. Prawie podjąłem decyzje, ale NIE! Muszę Was zapytać o zdanie czy warto zainwestować 4tys w ten ekspres by cieszyć się ww opcjami i intuicyjna obsługa sprzętu. Pomożecie? 😎
Z góry dziekuje i pozdrawiam Kawoszy!
vagON

Wróć do „Ekspresy automatyczne”