Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł

łysy
Sprzęt: nie mam

Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł

Postautor: łysy » pn 12 mar 2018, 17:08

Witam, zbliżają się 50 urodziny mojej mamy i z tej okazji chciałbym jej kupić na prezent ekspres do kawy, o którym zawsze marzyła. Jeśli chodzi o rodzaj, to w grę raczej wchodzi tylko automatyczny( zawsze gdy sobie szukała ekspresów przeglądała tylko automatyczne). Kilka informacji:
-budżet to jest do maksymalnie 3500zł(kolega mi kiedyś powiedział, że to jest za dużo na przeciętne ekspresy, i za mało na klasę wyższa, dlatego jeśli było by coś fajnego po niższej cenie takie propozycję również będę brał pod uwagę),
-musi mieć rożne funkcje-bajery typu kawka z mlekiem, caffe late, spienienie mleczka itd itp
-średnia ilość kaw dziennie 3-10 max,
-dobrze by było jakby się dość ładnie prezentował i nie zabierał nie wiadomo ile miejsca,
- tani serwis i naprawy i eksploatacja też były by dużym plusem,
- moja mama jest zagorzałą pedantką, więc ekspres będzie pewnie czyściła po każdym użyciu-dlatego chciałbym, żeby czyszczenie było dość łatwe i szybkie,

Jeśli będą potrzebne jakieś dodatkowe informacje- chętnie je udzielę, z góry dziękuje każdemu za pomoc

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł

Postautor: Barnaba » czw 15 mar 2018, 8:51

Sądzę, że w tym przedziale cenowym dobrym wyborem będą Nivona,Melitta, ewentualnie Delonghii ale trzeba się pogodzić z dosyć upierdliwą obsługą pojemnika na mleko.

Ewentualnie Jura Micro90 w promocji. Plusy tego ekspresu to trwałość, minus zbiornik na wodę z tyłu.

Pozdrawiam
PrimoCaffe.pl
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

arek1984
Sprzęt: Nie mam

Postautor: arek1984 » pt 16 mar 2018, 9:07

Ja bym mógł polecić A7 Piano White.
Ekspersu używam od ponad roku, jest bezproblemowy. Kawa z niego jest wyborna, ekspres mały, prosty w obsłudze.
Kupiony od Barnaby ma same +, w tym nieograniczona pomoc techniczna przez telefon.

pawelira
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: NIVONA 710, Jura E8 i j6

Postautor: pawelira » śr 04 kwie 2018, 16:10

Ewentualnie Jura Micro90 w promocji. Plusy tego ekspresu to trwałość, minus zbiornik na wodę z tyłu.

Pozdrawiam
PrimoCaffe.pl
Nie przesadzał bym z trwałością tej maszyny. Ekspres jak każdy inny
Według mnie A7 piano white byłby lepszym wyborem. W Niemczech można kupić za niecałe 800euro z przesyłką więc mieścisz się w budżecie. Gwarancja oczywiście działa w Polsce bez problemu jęśli kupimy w autoryzowanym sklepie a jest ich sporo.
Ja osobiście w tej cenie wybrałbym Nvonę serii 7 albo Jurę E6
NIVONA 710 od 04.2009

Wróć do „Ekspresy automatyczne”