Problem Jura F8

WitekN
Sprzęt: Bialetti Brika, Aeropress

Problem Jura F8

Postautor: WitekN » pn 04 wrz 2017, 10:33

Mamy w pracy ekspres Jura F8 (minęło 2 lata). Regularnie czyszczony i odkamieniany oryginalną chemią. Filtr wymieniany regularnie na żądanie. Nie było żadnych problemów do dzisiaj.
Zablokowało się kółko z przełącznikiem obrotowym (srebrne) nie da się nim obracać kawy można robić. Co może być przyczyną? Czy da się to samemu naprawić czy tylko serwis?
Jak ostygnie ekspres to kółko się odblokowuje. Jak się włączy to ponownie się blokuje
Ostatnio zmieniony pn 04 wrz 2017, 11:35 przez WitekN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Problem Jura F8

Postautor: Barnaba » wt 05 wrz 2017, 6:53

Witam,

kółko w modelu F8 nie jest srebrne tylko czarne...chyba że mówimy o modelu F85. Jest jeszcze model F900 w chromie ale tam pokrętło też jest czarne.

Jest to zwykłe pokrętło z czujnikiem i łopatką.NIe posiada też żadnego silniczka który mógłby je blokować elektrycznie gdy np. ekspres jest ciepły albo zimny.
Nie może być więc mowy o tym, że gdy jest ekspres ciepły to można nim kręcić a gdy zimny to nie:)) Usterka którą forumowicz opisuje jest irracjonalna.

Nie spotkałem się z taką usterką w modelu F85 więc trudno mi jest się do tego odnieść.Najprawdopodobniej mechanicznie uszkodzony został trzpień pokrętła.Ktoś je zwyczajne połamał do tego stopnia, że się mechanicznie zablokowało.

Technik musi teraz rozebrać obudowy ekspresu i wymienić połamane elementy.
Ja (tak jak pisałem wcześniej ) jeszcze nigdy nie wymieniałem tych pokręteł w serii "F8/F9", ponieważ nic się z nimi nie dzieje...co innego w Jurach E50 z lat 1998-1999.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

WitekN
Sprzęt: Bialetti Brika, Aeropress

Postautor: WitekN » wt 05 wrz 2017, 9:38

Chodzi o przełącznik obrotowy z przyciskiem w środku na górze ekspresu który jest srebrny (rotary switch) w instrukcji ozn. nr 2 nie 6 który jest czarny i służy do przełączania pary i wody.
Jest to model F8 TFT. Zimny wyłączony z prądu ekspres - przełącznik (rotary switch) działa (tzn obraca się). Gdy włączy się ekspres można wykonać jedną kawę spieniać mleko. Po nagrzaniu to kółko się blokuje.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 06 wrz 2017, 10:32

Witam,

piszę Pan zatem o pokrętle "rotary switch" na górze ekspresu które z kolei jest chromowane a nie srebrne.

Jest to czysty przypadek jeżeli chodzi się o blokowanie pokrętła. To czy ekspres jest gorący czy też nie. Ale oki.:)

Proszę ekspres wysłać na serwis domnie- zajmę się Pana ekspresem. Rotary switch zostanie rozebrane i wyczyszczone. Jest zabrudzone dlatego się nie obraca.

PrimoCaffe.pl
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » czw 07 wrz 2017, 21:39

Mamy w pracy ekspres Jura F8 (minęło 2 lata). Zablokowało się kółko nie da się nim obracać kawy można robić.
taki urok nowoczesnych gadżetów, tuż po upływie gwarancji nagle różne rzeczy się przydarzają... :)

Wróć do „Ekspresy automatyczne”