Saeco Lirika OTC !

MacPaul
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Re: Saeco Lirika OTC !

Postautor: MacPaul » pn 24 kwie 2017, 18:47

dzięki za radę, Nivony i Lelity nie biorę pod uwage (kiedyś Nivona była na podzespołach Siemensa, Delonghi rozważałem ale sobie odpuszczam, WMF kojarzy mi się z firma głownie wzorniczą. Jura zaś własnie ze względu na ten system PEP - choc wiem, ze przy kawach mlecznych w E8 nie bierze on udziału w przygotowaniu kawy.
Co do temperatury całkowicie się z kolegą zgadzam.
Czy odnosnie ceny za E6 lub E8 kolega się wypowie ? moze na priv ?
dobra kawa już od rana

MacPaul
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: MacPaul » śr 26 kwie 2017, 21:44

Tak dla wiedzy forumowiczów.
Postanowiłem uzyskać u źródła informacje odnośnie różnic ekspresu Saeco Lirika od serii Philips Saeco 3000 i 4000. Na mojego maila do przedstawiciela Saeco-Profesional nikt nie odpowiedział. Zadzwoniłem. Przedstawiciel stwierdził, że to są dwie firmy (Saeco Philips i Saeco-Profesional) i on nie ma pojęcia o różnicach. Szczerze mówiąc wkurza mnie takie podejście. Spotkałem je u Della gdzie nie potrafili wyjasnić różnic między laptopem inspiron (seria konsumencka ) a vostro (seria profi) o identycznych parametrach. Tłumaczenia były podobne. (CIekawe, że w Lenovo wiedzieli czym się różnią Yoga od Thinkpad Yoga).
W końcu jednak udało mi się porozmawiać z kimś , kto miał do czynienia a oboma ekspresami. I niestety Barnaba miał racje. Część mechaniczna obu ekspresów jest identyczna a różnią się tylko tym, że Lirika ma większe zbiorniki na kawę, fusy i wodę. Na pytanie czy w przypadku identycznej obsługi, konserwacji itp trwałość obu wersji będzie taka sama, otrzymałem odpowiedź twierdzącą.
Reasumując, jeśli ktoś chciałby maszynę bardziej wytrzymałą z marki Saeco musi pójść półkę wyżej : Aulika. A biorąc opinie o zwykłych Saeco (również Barnaby) wynika, że model Lirika należy tez omijać z daleka.
Tym sposobem moje poszukiwania ekspresu wróciły definitywnie do Jury. Aczkolwiek nie Jura Polska (polityka cenowa).

pozdrowienia dla wszystkich czytajacych
dobra kawa już od rana

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 27 kwie 2017, 7:37

Dobrymi modelami Saeco są Aulika a jeszcze lepiej Phedra .

Phedra sprawdziła się u mnie w dzierżawach.Minus - duże gabaryty i jakość kaw mlecznych.

Proszę jeszcze rozważyć zakup WMF-a.Ciekawe ekspresy ale drogie w serwisie...może się Panu spodobają.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Wróć do „Ekspresy automatyczne”