Jaki ekspres do małej kawiarni

Awatar użytkownika
modestyn
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: gaggia classic + macap m4 / moka espresso

Re: Jaki ekspres do małej kawiarni

Postautor: modestyn » śr 08 lut 2012, 19:15

Iberital Princess - miał ktoś z nim do czynienia, może jakieś opinie?

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » śr 08 lut 2012, 23:57

Szukasz dobrej czy taniej maszyny? Dopóki sam sobie nie odpowiesz na to pytanie dopóty będziesz błądził w mrokach kofeinowych :opad:
Zgłoś się do ludzi którzy mają dobre używki np. do Loocka.
caffewasyl.pl już wkrótce

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » śr 08 lut 2012, 23:59

Iberital Princess - miał ktoś z nim do czynienia, może jakieś opinie?
Ale cuda wyszukujesz. Coraz to lepsze :D Odpuść sobie te hiszpańskie wynalazki. Inna sprawa, że do 12k trudno coś sensownego i nowego kupić, tzn maszyny, która będzie warta tych pieniędzy :) A od plastikowego BFC już lepiej kupić Gaggie GD Compact (tyle że ma troche mały bojler) albo lepiej rozglądnij się za Saeco SE200, to samo co Gaggia GD tylko ma większy bojler i kiedyś dawali podgrzewacz filiżanek w komplecie. Koszt to ok 8,5-9k netto.

Awatar użytkownika
modestyn

Postautor: modestyn » czw 09 lut 2012, 8:20

Tylko, że jak patrzyłem na stronach to za 20 tys. nic nie ma co polecacie. Wczoraj byłem w kawiarni w centrum i mieli za ta kwotę la marzacco, tego z lwem na rogu o, którym rozmawialiście. Problem w tym, że żeby kupic używaną maszynę trzeba się na tym znać i chyba pomyśle nad tym saeco se 200.

Awatar użytkownika
Uno Espresso
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: różne różniste ;)

Postautor: Uno Espresso » czw 09 lut 2012, 11:08

Ale cuda wyszukujesz. Coraz to lepsze :D Odpuść sobie te hiszpańskie wynalazki. Inna sprawa, że do 12k trudno coś sensownego i nowego kupić,
A miałeś doczynienia z tym hiszpańskim wynalazkiem? Może gdybyś miał to zmienił byś zdanie ;) Bardzo dobra maszyna za rozsądną cenę.
Jeśli masz ochotę te "wynalazki" bliżej poznać to zapraszam :)
Uno Espresso, Poznań, Prusa 4
www.unoespresso.pl
www.facebook.com/unoespresso
Zapraszamy!

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: loock » czw 09 lut 2012, 11:45

Miałem do czynienia i z Iberitalem i innymi hiszpańskimi maszynami. I raczej nie ma szans, że wyrażę się o tym sprzęcie w jakichś superlatywach :) Po pierwsze sprzęt jest mało popularny, ale to jest do przejścia o ile serwis jest sprawny i części w miarę tanie :D a z tym serwisem niestety jest problem. Widziałem kilka takich maszyn wstawionych jako nowe i wszystkie gdzies ciekły do czasu aż się same nie uszczelniły :D. W półrocznych ekspresach od tego były wykwity rdzy na ramie ;) Widzisz...wstawić nowy ekspres to każdy potrafi ale już po miesiącu zaglądnąć do niego czy jest szczelny to jakos się nikomu nie pali :)
Dalej to już konstrukcyjnie same oszczędności...zwłaszcza rama i półśrubunki. Pisałem już o tym kiedys apropos Elektry i tanich MCE. To się właściwie tyczy wszystkich hiszpańskich maszyn. Jakość plastików i dopasowanie obudowy na bardzo średnim poziomie. Saeco SE200 czy Gaggia GD mają o wiele wymyślniejszy kształt a plastiki siedzą równiutko :) Da się?
Ja się nie czepiam, tylko po prostu można na rynku znaleźć jeszcze maszyny, których konstrukcja jest taka sama jak kilka lat temu i są lepiej wykonane. Pisze to jedynie z punktu widzenia serwisowego, bo kawę da się zaparzyć na wszystkim i pod wzgledem ergonomii iberitale czy azkoyeny nie odbiegają od prostego włoskiego sprzętu. A w środku i tak nie znajdziesz żadnej wymyślniejszej technologii niż u prostej włoskiej konkurencji :D jest to samo co w reszcie sprzętu czyli zwykły hx...

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 09 lut 2012, 12:17

...ale chyba taniej? ;)

Awatar użytkownika
Uno Espresso
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Uno Espresso » czw 09 lut 2012, 14:13

Nie chcę wchodzić tu w polemikę który ekspres jest naj/super/świetny bo prawda jest taka że każdy kto się zajmuje tym zawodowo ma swoje upodobania. Ja też bym chciał pracować i wszędzie wstawiać synesso lub piękne stuningowane lamy itp., ale dobrze wiemy że i 30 tysięcy na takie ekspresy to mało, a druga sprawa to mało który pracownik kawiarnii potrafi wykorzystać potencjał takich maszyn.

Nie wiem kiedy miałeś doczynienia z tymi maszynami ale sporo się zmieniło. Byliśmy, widzieliśmy produkcję od pierwszej śrubki po efekt końcowy. Pracujemy z tymi ekspresami na co dzień i je również serwisujemy - niczym nie odbiegają włoskim maszynom jakich na rynku jest całe mnóstwo, a często je zdecydowanie przewyższają.

Ale jak napisałem - nie chcę polemizować. Ty będziesz polecał Saeco (z tymi plastikami to różnie bywa) i Gaggie, ktoś inny będzie polecał coś innego.

Naprawdę bardzo dużo się zmieniło z Iberitalem na plus i dlatego ponawiam zaproszenie - jeśli masz ochotę się nimi "pobawić" zapraszamy. :szampan:
www.unoespresso.pl
Zapraszamy!

wojtekolsztyn
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Faema Due + Mazzer Super Jolly
La Spaziale S5ek, Faema Enova
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekolsztyn » czw 09 lut 2012, 16:11

Dalej to już konstrukcyjnie same oszczędności...zwłaszcza rama i półśrubunki. Pisałem już o tym kiedys apropos Elektry i tanich MCE. To się właściwie tyczy wszystkich hiszpańskich maszyn. Jakość plastików i dopasowanie obudowy na bardzo średnim poziomie.
No właśnie. Jestem bardzo konkretnie zainteresowany tematem (vide wątek na temat zakupu compaktów) bo chcąc kupić dobrą maszynę dotarła już do mnie tak duża ilość sprzecznych informacji, że aż strach podjąć jakąś decyzję. Będąc przedsiębiorcą to naprawdę trzeba się znać na wszystkim?
A zaproszenie na pokaz Iberitala to do Poznania? Bo swoją drogą do Barcelony chętnie bym pojechał 8)

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: loock » czw 09 lut 2012, 19:16

Ja też bym chciał pracować i wszędzie wstawiać synesso lub piękne stuningowane lamy itp., ale dobrze wiemy że i 30 tysięcy na takie ekspresy to mało, a druga sprawa to mało który pracownik kawiarnii potrafi wykorzystać potencjał takich maszyn.
Akurat od tego jestem bardzo daleki, to maszyny dla snobów i właściwie nic więcej. Połowa ceny tych maszyn to kasa wysypana na zwyczajny marketingowy bełkot, który i tak dla przeciętnego klienta znaczy tyle co nic...istnieje cos takiego jak realna wartość i temu by wypadało poswiecic uwage ;)
Nie wiem kiedy miałeś doczynienia z tymi maszynami ale sporo się zmieniło. Byliśmy, widzieliśmy produkcję od pierwszej śrubki po efekt końcowy. Pracujemy z tymi ekspresami na co dzień i je również serwisujemy - niczym nie odbiegają włoskim maszynom jakich na rynku jest całe mnóstwo, a często je zdecydowanie przewyższają.
Kilka naprawiałem i remontowałem. Nowe i starsze. Napisałem, że nie odbiegają od średniej, a w czym miały by przewyższać tą średnia to nie wiem, w środku nic ciekawego a tym bardziej innowacyjnego nie ma, że tak powiem standard iberitala od lat, a princes parenascie tysięcy kosztuje :) Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach :) Widzisz rynek maszyn jest teraz taki, że środek w tych maszynach wiele się nie zmienił konstrukcyjnie, jak już to na minus, bo materiały tj stal, mosiądz i miedź drożeją. Zmieniają się natomiast tylko obudowy, przyciski - niby na ładniejsze a tak naprawdę bardziej plastikowe, mniej wutrzymałe. Cieńsze blachy, cieńsze tacki i takie tam...Niestety prym w tym wiodą hiszpanie z futurmatami, italcremami, azkoyenami. Iberital nie lepszy, ale przynajmniej ktoś zainwestował w mniej klockowe obudowy modeli princess. Srodek ten sam praktycznie co w tańszych modelach.
Ale jak napisałem - nie chcę polemizować. Ty będziesz polecał Saeco (z tymi plastikami to różnie bywa) i Gaggie, ktoś inny będzie polecał coś innego.
Poleciłem akurat te, no bo jakiego kupisz iberitala 2 grupowego z 14 litrowym bojlerem za 9k netto? lanne? Takie to ja sprzedaje z włoskiej manufaktury sab'a po 9 brutto i sa o wiele staranniej i masywniej wykonane :D Z resztą to nieważne, a plastiki w saeco nie są takie znowu złe, w porównaniu do takiego BFC czy Azkoyenów na przykład.
Naprawdę bardzo dużo się zmieniło z Iberitalem na plus i dlatego ponawiam zaproszenie - jeśli masz ochotę się nimi "pobawić" zapraszamy. :szampan:
Ostatnio na plus to się niewiele niestety zmienia :smiech: , ale dzięki za zaproszenie :lol:
No właśnie. Jestem bardzo konkretnie zainteresowany tematem (vide wątek na temat zakupu compaktów) bo chcąc kupić dobrą maszynę dotarła już do mnie tak duża ilość sprzecznych informacji, że aż strach podjąć jakąś decyzję. Będąc przedsiębiorcą to naprawdę trzeba się znać na wszystkim?
Cóż... im więcej czasu poświecisz na zakupy, tym mniej rozczarowań będzie w przyszłosci :) Wiadomo ze większość sprzedawców zachwala swoje i objeżdza równo konkurencje i różne bajki marketingowe opowiada. Dla przecietnego klienta to inny świat :D Mnie to akurat wisi, bo handluje głównie używanym sprzętem i takie też cuda naprawiam..i naprawdę niejedno już widziałem i wiem co się w rękach potrafi rozsypać :D A dużo tego ostatnio się pojawia...wiec warto poogladać z bliska

Awatar użytkownika
modestyn

Postautor: modestyn » czw 09 lut 2012, 19:42

mi się aż tak nie śpieszy z kupnem, mam czas do czerwca:P Trudno jednak coś wybrać, każdy ma inne zdanie...

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » czw 09 lut 2012, 21:26

Najlepiej to przejechać się do kilku sprzedawców... Zobaczyć, pomacać, posłuchać zaglądnąć pod obudowę tylko kto na to ma czas...
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
modestyn

Postautor: modestyn » czw 09 lut 2012, 21:34

Jestem laikiem nie wiem czy moje macanie by coś dało :D W każdym razie w weekend jadę do sprzedawcy elektry zobaczyć co i jak.

Awatar użytkownika
Uno Espresso
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Uno Espresso » czw 09 lut 2012, 21:36

A dużo tego ostatnio się pojawia...wiec warto poogladać z bliska
dlatego każdego zainteresowanego zawsze zapraszam i wskazuję też miejsca gdzie takie maszyny pracują.

ps. na plus się zmienia - pracowałeś już może na princessie w wersji dwubojlerowej? ja miałem okazję i jeśli chcesz to podzielę się wrażeniami. peace.
www.unoespresso.pl
Zapraszamy!

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: loock » pt 10 lut 2012, 0:18

Nie lubie dwu bojlerowych maszyn, chyba że to będzie jakaś innowacja na skalę światową, to chetnie się przyglądne takiemu wynalazkowi :D Gdzieś wyżej pisałem o realnej wartości sprzętu, to znaczy mniej więcej tyle, że zawsze warto zapłacić dużo więcej...ale, raz za jakość, ergonomię i trwałość, a dwa, za nową i innowacyjną technologię popartą wynikami (nie np takim marketingowym bełkotem rodem z Florencji) No i na pewno nie warto płacić więcej za powielanie czy kopiowanie tego co już istnieje :D Poza tym temat się tyczy maszyn raczej tanich :D

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”