Zakup używanego ekspresu

SpyX
Sprzęt: Ascaso Dream
i2-mini

Zakup używanego ekspresu

Postautor: SpyX » śr 21 mar 2012, 17:56

Jako to mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać.

Przechodząc do mojego pytania.
Czy ma sens kupować używany ekspres ascaso dream. Ceny za używane to poniżej tysiąca. To co obecnie znajduje się w serwisach aukcyjnych to sprzęt "serwisowany" 3-5 letni. " wyregulowano, wymieniono uszczelki, bojler (część dolna - dzwon), pokrętła zaworu pary, wkładkę mosiężną gniazda filtra." Niby w bardzo dobrym stanie.

Dużo może się zepsuć w takim sprzęcie? Kupując używkę zostaje sporo na dobry młynek.
Czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup nowego basica czy arc'a za kilka stów drożej.

Dziękuję za wypowiedzi.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Re: Zakup używanego ekspresu.

Postautor: cyrus » śr 21 mar 2012, 20:26

Jeśli chodzi o sprzęt Ascaso serwisowany w Łodzi — u polskiego dystrybutora — to możesz być pewien, że będzie z nim wszystko ok.
Cena ok. 1000zł, czyli połowa obecnej ceny rynkowej, nie jest chyba jakimś ździerstwem (tak mi się wydaje).
Dream jest bardziej zaawansowany technicznie niż Basic i Arc, co zresztą można podejrzeć na stronie Ascaso.
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

krist
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso i-steel uno.13

Re: Zakup używanego ekspresu.

Postautor: krist » śr 21 mar 2012, 21:08

Opis tego co w nim wymieniono pasuje do Dreama z ogłoszenia na naszym forum :), ale na znanym serwisie aukcyjnym jest nawet taniej. Jeśli w ekspresie już wymieniono pół bojlera, a pewne elementy wymagają wymiany ze względów estetycznych, to szukałbym dalej. Akurat teraz jest wystawiony jeszcze jeden Dream, nowszy i lepszy, bo z zaworem trójdrożnym.
Ja swego czasu kupiłem rocznego poekspozycyjnego i-steela za 2/3 ceny. Nie żałuję zakupu.
ascaso i-steel uno.13

Aragorn
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Aeropress, Moka, Młynek: Porlex i Tchibo

Używany tani ekspres

Postautor: Aragorn » wt 01 maja 2012, 16:37

Jakiś czas temu kolega zostawił u mnie dosyć stary i leciwy ekspres na ok tydzień, robiłem sobie w nim kawę, zmielone przeze mnie ziarna czy to ręcznie, czy w młynku tchibo nie nadawały się do picia, ale odpowiednie kombinacje + kawa Segrafredo (czarna za 12zł/250g (sic!)) dawała całkiem nieźle rade, może nie to samo co z aero, ale o wiele szybciej się dało przygotować i przede wszystkim było to już coś bardzo blisko espresso, było pitne i coś innego niż z aero.

Dlatego chciałbym kupić do150zł jakiś używany ekspres, teraz tylko mam dylemat jaki model i firma. Na allegro już grzebałem, ale sam nie wiem za bardzo co wpisać. Jakieś graty sprzed 5++ lat, które teraz ludzie mogą wyprzedawać w niskiej cenie?
Z góry dzięki za propozycje.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Re: Zakup używanego ekspresu

Postautor: cyrus » wt 01 maja 2012, 17:13

Z używek w tej cenie, to raczej będzie towar opisany >tu<, czy >tu<. Jednak do tego wszystkiego warto doczytać jeszcze >to< :wink:
Wydaje mi się, że w tej cenie żadnej używanej Gaggi, czy Ascaso nie kupisz :wink: Ale jakiś Zelmer, czy jego pochodna, powinna się trafić :)
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Aragorn
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Aeropress, Moka, Młynek: Porlex i Tchibo

Re: Zakup używanego ekspresu

Postautor: Aragorn » wt 01 maja 2012, 20:43

Dzięki za pomoc :)

Czyli szukać Zelmerów? A Saeco czy krups? Co do Gaggi, to raz chyba widziałem sprawną używkę za 180zł.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”