Nuova Simonelli Musica

misiek
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Re: Nuova Simonelli Musica

Postautor: misiek » pn 16 maja 2016, 20:55

No cóż moja połówka pomogła mi podjąć decyzję: Musica w wersji z podświetleniem i zbiornikiem.
Poradźcie, gdzie go kupić w dobrej cenie? W Polsce Multigastro z Krakowa sprzedaje takie za 6 tys z hakiem.
Może ktoś z forum może złożyć dobrą ofertę?

misiek
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: misiek » sob 10 gru 2016, 11:10

Ekspres sprawdza się świetnie.
W zestawie jest tylko jedna kolba z podwójną wylewką. Przekładanie sitek nie jest łatwe (łyżka do zupy sprawdza się najlepiej). Chciałem zamówić kolbę z pojedyncza wylewką do pojedynczego sitka, ale kusi mnie też posiadanie NPF (Naked Portafilter). Mam pytanie, czy NPF sprawdzi się z pojedynczym sitkiem. Wtedy nie kupowałbym kolby z pojedyncza wylewką oszczędzając trochę forsy i upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu.
Nie widziałem jednak na żadnym filmiku na YT aby ktoś używał pojedynczego sitka w NPF. Czy strumień będzie w miarę równomierny?
Napiszcie o swoich doświadczeniach, pradźcie.

ferdek77
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: ferdek77 » sob 10 gru 2016, 16:19

U mnie z pojedynczym sitkiem jest problem, łatwiej o kanałowanie, co się przekłada na pryskanie podczas ekstrakcji, chyba dlatego nikt nie wstawia filmików z pojedynczym sitkiem, po prostu trudniej uzyskać prawidłową ekstrakcję.

misiek
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: misiek » ndz 11 gru 2016, 13:45

Tego się właśnie obawiałem. Nie widzę tego w normalnym PFie, ale mam problem z powtarzalnością na pojedynczym. Dzięki za pomoc. Czy inwestycja w jakieś inne sitko może pomóc?

ferdek77
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: ferdek77 » pn 12 gru 2016, 11:47

Chociaż, zachęcony tym filmikiem https://www.youtube.com/watch?v=6dwmh1pViqM próbowałem w domu( dawno nie "bawiłem się ") i nie jest źle :), nie za każdym razem, ale osiągalne.

misiek
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: misiek » pn 12 gru 2016, 11:54

Na filmiku jest super. Słyszałem, że NPF bardzo pomaga w doskonaleniu techniki (mielenia, dystrybucji, ubijania). Na pojedynczym sitku wychodzi mi ciągle słabo, więc może warto zainwestować w NPF i popróbować. Myślałem już o zrobieniu osłony wyciętej z butelki PET na nieudane shoty.

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Postautor: seba21 » pn 12 gru 2016, 13:27

Myślałem już o zrobieniu osłony wyciętej z butelki PET na nieudane shoty.
Lepsze to niż zachlapana kuchnia... ;)

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”