Gaggia Classic, Baby Dose, czy Selecta Deluxe?

Awatar użytkownika
grigorij0
zagląda od święta

Postautor: grigorij0 » sob 21 lis 2009, 1:09

Wybór padł na Ascaso Dream + i-2 kolorek sweet cream.
Marzenia się spełniają :D
Janusz ma wielką moc przekonywania i zaproponował mi model pośredni z selenoidem ale bez OPV w promocyjnej cenie.

Dziękuję wszystkim za rady. Po otrzymaniu przesyłki zdam relację :D

summerinparis33
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: La Pavoni Cellini CLL+Eureka Mignon

Postautor: summerinparis33 » sob 21 lis 2009, 8:27

Czy ktoś z użytkowników ekspresu Gaggia Espresso Dose mógłby się wypowiedzieć na jego temat po pewnym czasie użytkowania?

Wiadomo że początkowo wszystko jest cudowne i najlepsze - jak to się przedstawia teraz?
a ja nie przyłączę się do chóru utyskującego na gaggie.
Po kilku miesiącach użytkowania (bodajże od kwietnia):
działa bez problemu, nic się nie zepsuło, nic nie kapie i nie śmierdzi.
Wody używam z flitra dzbankowego, znanej firmy.
Kawa wychodzi powtarzalna.
Tu podwójna Meseta Crema d`Oro od Silesiusa:

Obrazek

Reasumując, jestem zadowolony z zakupu.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » sob 21 lis 2009, 23:47

Ehhh, że te mieszanki z robustą nabierają takiej 'piany' pić tego nie ma jak, zdejmujesz łyżeczką....? ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

summerinparis33
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: La Pavoni Cellini CLL+Eureka Mignon

Postautor: summerinparis33 » ndz 22 lis 2009, 12:33

Ehhh, że te mieszanki z robustą nabierają takiej 'piany' pić tego nie ma jak, zdejmujesz łyżeczką....? ;)
zostawiam na wąsach :-)

RadW
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic ...+ kawiarka: G.A.T. Rossana, młynek: wkrótce, jedyny słuszny.

Re: Gaggia Espresso Dose

Postautor: RadW » pt 20 sty 2012, 19:25

Witam serdecznie,

Szanowni forumowicze, w związku z faktem, iż jestem zupełnie nowy oraz zielony w temacie wyboru odpowiedniego ekspresu do kawy, mam pytanie: który z ekspresów polecilibyście... w/w Gaggię Espresso Dose, czy może jednak Krupsa XP5280...??? a może SAECO Aromę...??? Jako, że raczkuję w tematach 'kawowych', a nie ukrywa, iż mam zamiar coraz to bardziej brnąć w tym kierunku, z góry dziękuję za Wasze rady oraz opinie...

Pzdr!

Awatar użytkownika
renqien
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: La Pavoni Puccino, Mazzer Super Jolly

Postautor: renqien » pt 20 sty 2012, 20:30

Napiszę Ci, co sam sprawdziłem i co potwierdzają wszyscy na forum. Zacznij od młynka, albo kup komplet, młynek i ekspres. Kupno samego ekspresu i męczarnia z byle jakim młynkiem lub kawą zmieloną w sklepie, zniechęci Cię do zabawy w kawę i zepsuje radochę z nowego sprzętu. Sam siebie oszukiwałem, że byle jakim młynkiem, który teraz mam, dam radę zrobić kawę. Szkoda kawy, szkoda nerwów, szkoda prądu. Niesmak po nieudanej kawie może zepsuć najlepsze popołudnie ;)

RadW
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic ...+ kawiarka: G.A.T. Rossana, młynek: wkrótce, jedyny słuszny.

Postautor: RadW » sob 21 sty 2012, 11:00

Dzieki renqien :) Co do mlynka to mam na razie jakiegos tam Clatronic'a za 90 pln, ale szczerze mowiac zadowolony z niego jak najbardziej jestem - kawke calkiem ladnie potrafi zmielic - wiec zmieniac go na razie zamiaru nie mam... czego powiedziec o ekspresie nie moge, tzn. ekspresu brak, wiec zakupic cos na poczatek trzeba... Tylko co...??? :/ ...z powyzszych modeli...(???) :/

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » sob 21 sty 2012, 12:15

Poczytaj forum.. kolega ma racje.. to tak jak byś chciał kupić samolot bez pasa startowego.. :) ..tu i młynek za 3 - 4 stówki (też jest taki wątek) nie da rady zmielić dobrej kawy... bo ci przeleci przez ekspres.. .. niestety musisz odłożyć więcej kasy .. :) drugie tyle.. :( lub czytaj o automatach do 1500 zł i więcej o młynkach.. ..ale espresso jak z dobrej kawiarni to jeszcze nie będzie.. choć już .. ciekawiej niż plujka.. :) Miłego czytania i studiowania forum! Pochwal się jak już coś kupisz.

Awatar użytkownika
renqien
Sprzęt: La Pavoni Puccino, Mazzer Super Jolly

Postautor: renqien » sob 21 sty 2012, 12:32

No i właśnie tego się spodziewałem :) Zadowolony jesteś z tego młynka, bo mielisz kawę do zupy, albo do jakiejś kawiarki przelewowej. Łotbidy nada się do ekspresu z jakimś systemem pseudo-crema, ale do normalnego ekspresu zapomnij.

Moja rada: kilka godzin poświęć na przeczytanie tego forum i (mam nadzieję) dojdziesz do słusznych wniosków. Jeśli nie, to nie ma znaczenia, który ekspres kupisz, i tak kawa z niego nie wyjdzie ;)

RadW
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: RadW » śr 29 lut 2012, 12:50

Poczytaj forum.. kolega ma racje.. to tak jak byś chciał kupić samolot bez pasa startowego.. :) ..tu i młynek za 3 - 4 stówki (też jest taki wątek) nie da rady zmielić dobrej kawy... bo ci przeleci przez ekspres.. .. niestety musisz odłożyć więcej kasy .. :) drugie tyle.. :( lub czytaj o automatach do 1500 zł i więcej o młynkach.. ..ale espresso jak z dobrej kawiarni to jeszcze nie będzie.. choć już .. ciekawiej niż plujka.. :) Miłego czytania i studiowania forum! Pochwal się jak już coś kupisz.
@ Attibassi_fan: dopiero teraz powoli zaczynam rozumieć co miełeś na myśli - oraz inni użytkownicy - pisząc swoje posty w moim kierunku...

Jak już w którymś z tematów wspomniałem, moje plany dotyczące zakupu startowego zestawu "małego kawosza" :) uległy drastycznej zmianie...

W tej chwili - i raczej w tym kierunku pójdę - zdecydowałem się na zakup następującego set'u:

- Gaggia Classic
- Eureka Mignon

...mam nadzieję na sfinalizowanie transakcji w przeciągu najbliższych tygodni, miesiąca --> a o nowych nabytkach napewno nie omieszkam aby się nie pochwalić na forum... :)

Pzdr!

darksmail
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Classic

Gaggia Clasic czy Gagia Baby Dose

Postautor: darksmail » ndz 26 maja 2013, 18:33

Witam właśnie mam kupić ekspres ciśnieniowy po dość sporych poszukiwaniach zastanawiam się nad trzema Gaggia Clasic, Gagia Baby Dose i wersja lowbudget Via Veneto de Luxe SAECO. Wiem że prawdopodobnie te informacje są gdzieś porozrzucane na forum, ale jestem tu nowy, więc gdyby ktoś napisała jakie są miendzynimi różnice, który lepiej wybrać i dlaczego to byłbym bardzo wdzięczny. Chodzi mi o porządny ekspres kolbowy który pochodzi mi bezawaryjnie jakieś 3-5 lat zanim skończę studia. Z góry dzięki :)

arni978
Sprzęt: Rancilio Silvia,Eureka Mignon,Moka Bialetti 1 cup

Re: Gaggia Classic, Baby Dose, czy Selecta Deluxe?

Postautor: arni978 » czw 09 sty 2014, 18:00

Gaggia New Baby Dose za 454zł?czy to możliwe?wydawało mi się że kosztuje conajmniej z 800zł?oto link :http://www.sklepy24.pl/szukaj/gaggia+ga ... wy+stalowy

radosuaf
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: radosuaf » pn 27 sty 2014, 13:07

W Polsce nigdzie go nie znajdziesz. Ja go ściągam z zagranicy i będzie mnie kosztował ponad 300 EUR...
DeLonghi EC 615 bezzaworkowy | Gaggia MDF

arni978
Sprzęt: Rancilio Silvia,Eureka Mignon,Moka Bialetti 1 cup

Postautor: arni978 » pn 27 sty 2014, 20:25

Gaggia Classic na brytyjskim amazonie jest za 900zł,przesyłka darmowa

radosuaf
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: radosuaf » czw 30 sty 2014, 11:36

Ja chciałem mieć koniecznie ekspres z automatycznym dozowaniem, więc Classic nie wchodził w grę.
DeLonghi EC 615 bezzaworkowy | Gaggia MDF

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”