Ascaso Dream — pytania, problemy

Kane
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Rocket Cellini Evoluzione

Re: Ascaso Dream

Postautor: Kane » pt 10 lut 2012, 19:47

z tego co czytam, nie pojechałeś do Janusza po raz drugi i nie reklamowałeś usługi. Skąd wniosek, że zapłaciłbyś za ponowną wymianę?
Słuszna uwaga przy czym samo pojechanie na serwis to dla mnie około 150 km, a więc bym zapłacił. Plus kilka godzin za kółkiem a więc znowu sporo kasy w plecy. Forum jest szybsze a przy okazji pozwala na wymianę pewnych obserwacji. Napisałem wyraźnie w 1 poście, że jego serwis wszystko ładnie poskładał więc pewnie padła uszczelka albo odkształcona grupa. Miał szansę napisać ... "Słuchaj Kane jak potrafisz sam rozkręcić grupę to ja Ci już wysyłam gratis uszczelkę ... cholera wie może była wadliwa. Jak się okaże że to nie jej wina to zapraszam ponownie na serwis". Sprawa byłaby zamknięta w 4 postach. Jak się to potoczyło sam czytałeś.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » pt 10 lut 2012, 20:24

[...] (razem z Tobą zresztą) udowadniać moje nieudacznictwo [...]
Nie bronię Janusza. Nie mam w tym celu. Uważam, że jego zabiegi marketingowe są zbyt agresywne i nie chce dopuścić, by światło dzienne ujrzały pewne niezbyt mile aspekty użytkowania Jego ekspresów (mimo, że jego firmę uważam raczej za solidną). Tu się mylisz.
Próbuję dociec jak to jest, że piszesz, iż sam dbasz o ekspres, a tymczasem są z nim problemy natury eksploatacyjno-konserwacyjnej. Ot co.

Przeczytałem te parę stron o uszczelce i już 3 razy się zgubiłem i nadal nie wiem, co było przyczyną sikania ekspresu :shock: Jeden fachowiec pisze, że jego uszczelki są super, a drugi fachowiec pisze, że sam super dba o ekspres.
E tam, idę na piwo :szampan:
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » pt 10 lut 2012, 22:14

No niezły grunwald się o te uszczelki zrobił :lol: Skoro uszczelki w Ascaso tak szybko się zużywają to warto spróbować innych ? Macie LINK Coś zamiennego bez problemu można dopasować. Do mnie tak jak już napisałem nie trafia uzasadnienie Janusza dotyczące przyczyn przedwczesnego zużycia uszczelki bo jest absurdalnie kuriozalne :wink: . Warto zwrócić uwagę, że uszczelki do Ascaso są bodaj najcieńszymi jakie montuje się w ekspresach i to może żeczywiście być jedną z przyczyn ich szybkiego zużycia... Ale nie aż tak szybkiego.
Kupię ekspres dźwigniowy.

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pt 10 lut 2012, 23:16

...jest absurdalnie kuriozalne :wink:... to może żeczywiście .

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » sob 11 lut 2012, 10:04

...to może żeczywiście ...Ale nie aż tak szybkiego.
Grüße aus Krakow :wink:
Kupię ekspres dźwigniowy.

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » sob 11 lut 2012, 11:35

Grüße aus Krakow :wink:
Grüße aus Krakau albo Pozdrowienia z Krakowa byłoby bardziej jednorodne :mrgreen:

Kane

Postautor: Kane » sob 11 lut 2012, 20:31

Uszczelka wymieniona i jak na razie nie cieknie. Zobaczymy jak długo ;)
Stara ma wyraźne ale niezbyt głębokie ubytki na powierzchni. Może w wolnej chwili zrobię makro.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » ndz 12 lut 2012, 19:27

Maro, zamienniki jak najbardziej są. Powiem więcej - ASCASO nie jest producentem wyrobów gumowych, uszczelek. Kupuje je od dostawcy. Podobnie jak i wszystkie inne firmy produkujące ekspresy do kawy. Jeśli jakaś firma produkuje ekspresy do kawy to nie znaczy wcale że produkuje też śrubki, nakrętki, podkładki, zawory,,,,,,i uszczelki gumowe czy silikonowe stosowane do ich montażu. :!: Tak więc nie można z drugiej strony mówić że uszczelki ASCASO są do d...(jeśli oczywiście jest to wina uszczelki). :? Bo może te uszczelki są właśnie z podesłanego przez Ciebie linka ? Albo też uszczelki są produkowane przez firmę dostarczającą uszczelki także do Gaggi czy Faemy ? I to z tej samej mieszanki ! A wracając do rzeczy czyli tej konkretnej uszczelki to pragnę zwrócić uwagę na to, że uszczelki w grupie nie podlegają gwarancji. I nie tylko w ekspresach ASCASO ale także w innych. Wynika to także z faktu, że ich przedwczesne zużycie jest najczęściej spowodowane niewłaściwą obsługą ekspresu. A także z faktu, że nie można dokładnie określić wytrzymałości takiej uszczelki bo zależy ona od użytkowania. Wszelkie dywagacje w tym temacie odnośnie tego jednego ekspresu nie mają według mnie większego sensu i nie mogą być przenoszone na inne ekspresy ASCASO. Nie bardzo mogę uwierzyć w sytuację że tylko w tym ekspresie, tylko u tego klienta na wiele sprzedanych ekspresów uszczelki były wadliwe. Nic nie stało na przeszkodzie aby Kane zgłosił to do mnie normalną drogą czyli np. przez e-mail. Zwykle w takim przypadku ja wysyłam kuriera z UPS po odbiór przesyłki. Na serwisie można by wówczas zweryfikować wersję opisaną przez klienta i albo uznać reklamację na uszczelkę albo też jej nie uznać. W tym drugim przypadku poniósłby on koszt naprawy wraz z przesyłkami w wysokości raptem 105,70 zł brutto. A biorąc pod uwagę czas jaki ja i inni Forumowicze poświęcili już w tym temacie bardziej opłacalne byłoby zrobić tę naprawę za darmo. :| Tyle, że wówczas każdy komu poszła uszczelka chciałby usługi za darmo. Bez przesady... :mrgreen: Opisana przez Kane'a eksploatacja z długimi, miesięcznymi przerwami nie jest normalną eksploatacją.
Sam miałem kilka razy przypadki uszkodzenia uszczelki w grupie z mojej winy. I to przy odpalaniu ekspresów dla klientów i w ich obecności. Po prostu przy nowym ekspresie i nie ułożonej jeszcze dobrze uszczelce namieliłem zbyt dużo kawy do portafiltra. Po zapięciu brzegi portafiltra nie docisnęły uszczelki i po włączeniu pompy ciśnienie wywaliło uszczelkę. Kawałek został wypchnięty nad brzegiem portafiltra. Trzeba było ją rozciąć aby wyjąć portafilter. Na pewno nie była to wina uszczelki tylko moja. No i u Kane'a uszczelka w tej chwili działa jak należy. Wyjedzie na jakiś czas i wróci. Mam nadzieję że nadal będzie OK!
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » pn 13 lut 2012, 17:51

Zgadzam się z Januszem. Ja mam na codzień ten sam problem- szczotki/rury/węże do odkurzaczy. Żadna firma nie daje na nie gwarancji, bo sa to części eksploatacyjne, które w naturalny sposób się zużywają. Jesli jednak "padnie" szczotka i/lub wąż tudzież teleskop w rurze- jest to w zdecydowanej większości wina klienta- Już widzę jak użytkownik odkurzacza takim zestawem delikatnie "przesuwa" wzdłuż ściany ssawke, uważając, żeby zbytnio się nie porysowała oraz przesuwa odkurzacz tylko za dołączoną do niego rączkę. Czasami serwisy uznają te eklamacje, jesli rzeczywiście nastąpiły w miesiąc-dwa po zakupie odkurzacza, bo jest możliwość po prostu złego złożenia takowej, jednak po takim terminie- trzeba kupic nową na swój koszt.
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Kane

Postautor: Kane » pn 13 lut 2012, 18:16

Żadna firma nie daje na nie gwarancji, bo sa to części eksploatacyjne, które w naturalny sposób się zużywają.
Cudownie że się tak zgadzacie ze sobą ale warto wspomnieć, że po naprawie serwisowej przysługuje klientowi pewien okres gwarancji.

A jeśli tak bardzo Ci po drodze z Ascaso może chcesz odkupić Dreama ? :)

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Remogiusz » pn 13 lut 2012, 18:36

Zamienię za moją niezniszczalną Gaggie gdzie nie ma problemu z uszczelkami? Chcesz? :D
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900

Awatar użytkownika
Quell
Sprzęt: NS Musica Lux/Macap M4D
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » pn 13 lut 2012, 18:54

Zamienię za moją niezniszczalną Gaggie gdzie nie ma problemu z uszczelkami? Chcesz? :D
Kane , nie rób tego ! :?
Kopamatakava .......
Bazzara Top 12/Agust NE/ KONA Extra Fancy

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Remogiusz » pn 13 lut 2012, 18:58

;)

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » pn 13 lut 2012, 19:06

ASCASO nie jest producentem wyrobów gumowych, uszczelek. Kupuje je od dostawcy. Podobnie jak i wszystkie inne firmy produkujące ekspresy do kawy. Jeśli jakaś firma produkuje ekspresy do kawy to nie znaczy wcale że produkuje też śrubki, nakrętki, podkładki, zawory,,,,,,i uszczelki gumowe czy silikonowe stosowane do ich montażu. Tak więc nie można z drugiej strony mówić że uszczelki ASCASO są do d...(jeśli oczywiście jest to wina uszczelki). Bo może te uszczelki są właśnie z podesłanego przez Ciebie linka ?
Nie ma najmniejszego znaczenia czy uszczelki lub inne akcesoria robi senior Manolo pod Barceloną, czy światowy lider w ich produkcji. Jeśli Ascaso je wybrał do produktów pod którymi podpisuje się własnym logo, to bierze za to pełną odpowiedzialność. Czy słyszeliście żeby np Niemiec niezadowolony z niewygodnych foteli w swoim Mercedesie, żalił się do Inter-Groclinu w Gorzowie Wlkp?
Janusz próbujesz przedsztawić Ascaso jako sprzęt nieskazitelny, a przecież wiadomo że tak nie jest. Jest dość przyzwoity. Jak wiesz sam polecam go znajomym, którzy chcą pić dobre espresso z ładnej maszyny i podsyłam Ci klientów, ale lektury forum można odnieść wrażenie, że jak coś złego to wszyscy inni ale nie ascaso.
Może powinni zmienić slogan z "ascaso-for coffee lovers" na "ascaso -mucha nie siada" :lol:

Awatar użytkownika
Quell
Sprzęt: NS Musica Lux/Macap M4D
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » pn 13 lut 2012, 19:53

Sklep sprzedający np. NS Oscara, dorzuca dwie oryginalne uszczelki, gdzie komplet 3 sztuk u nich w sklepie kosztuje 8 euro, dodam że uszczelki są z logiem NS.
Według mnie, w zestawie z nowym ekspresem powinna być chociaż jedna zapasowa uszczelka, koszt śmieszny. :wink:
Kopamatakava .......
Bazzara Top 12/Agust NE/ KONA Extra Fancy

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”