Ascaso Dream — pytania, problemy

Kane
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Rocket Cellini Evoluzione

Re: Ascaso Dream

Postautor: Kane » czw 09 lut 2012, 13:31

Ale, na boga, chyba się nie rozumiemy :) Ja nie mówię o tym, że masz znowu wysyłać ekspres do serwisu, albo kupować kolejny komplet uszczelek. Tylko o tym, że regularne zaglądanie do ekspresu, jego konserwacja i wymiana uszczelki raz na jakiś czas pozwala zaoszczędzić pieniądze. Nie ma w takiej wymianie niczego trudnego.
No ale nie każdy czytelnik tego forum czyści grupę co pół roku i luzuje śrubki. Pisząc dla wszystkich trzeba zakładać każdy możliwy wariant, a nie tylko swój własny i na tej podstawie udowadniać że coś jest łatwe czy trudne.
No tak, ale wtedy nie można mieć pretensji do serwisu, "że mi się śrubki zapiekły".
No ale kto ma pretensje do serwisu o śrubki ? Rzeczywiście chyba się nie rozumiemy.

Z mojej strony EOT. Czas zamówić uszczelki i wracać do pracy.

I jeszcze mała poprawka. Kwota usługi serwisowej wg programu Janusza to 133,75 (tylko nie wiem czy z vat czy nie z vat) więc nieco rozminąłem się z prawdą. Pewnie zapamiętałem wersję z wysyłką ale to żadne wytłumaczenie.

Kane

Postautor: Kane » czw 09 lut 2012, 15:24

Może zacznijmy od tego jak mocno dociągasz kolbę? napisz w jaki jest połażeniu przy parzeniu kawy. Poszukajmy przyczyny tych częstych usterek.
Problem z tym że dosyć słabo (na nowej uszczelce uchwyt portafiltra nie był nawet na wprost) przy czym z czasem występowały coraz większe luzy wymagające mocniejszego dokręcenia. Zobaczymy po wymianie. Mam nadzieję że to była wadliwa uszczelka a nie odkształcona grupa czy PF.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » czw 09 lut 2012, 17:25

O to bym się nie martwił. Poniżej fotka podkładek grupy — po lewej zużyta, po prawej nowa (wymieniałem je z 2 tyg. temu), po środku bebechy grupy. Na zużytej uszczelce wyraźnie widać wgłębienie.
O dobraniu się do grupy jest jeszcze >tu< :)
Obrazek
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » czw 09 lut 2012, 18:08

wszyscy wskazują mi jako jedyne słuszne rozwiązanie ponowne kupienie uszczelek i zrobienie tego samodzielnie.
Ja mam taką radę kup sobie Gaggię Baby Twin. Tam uszczelka kosztuje grosze i nie trzeba o ile pamiętam (bo nie wymieniałem) walczyć z zapieczonymi wkrętami by ją wyjąć. Ponad to bez problemu wytrzymuje rok. I największa zaleta Gaggii - serwisów jest dużo a nie tylko jeden w Łodzi. Monopol nie jest dobry :wink: . Powodzenia.
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
KrzychK
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Postautor: KrzychK » czw 09 lut 2012, 18:49

Cenna porada maro, ale czy nie lepiej koledze zaproponować zakup szklanki i łyżeczki oraz puszki/torebki z mieloną kawą?
Tam nie ma uszczelki i nie trzeba walczyć z zapieczonymi wkrętami by ją wyjąć. Ponad to bez problemu wytrzymuje ładnych parę lat. I największa zaleta szklanki - w każdym markecie kupisz zapasowe za bezcen, marketów w PL są tysiące nie jak serwisów G. raptem kilkanaście w kraju.
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » czw 09 lut 2012, 19:47

Po dwóch kolejnych stronach czytania tego wątku zacytuję samego siebie "Aż strach napisać negatywną uwagę" ( w domyśle: na tym forum o produktach Ascaso)
Fakty są takie, że Kane napisał iż po kilkunastu/dziesięciu zaparzonych kawach od wymiany uszczelki (prawie za kwotę, za jaką Remek nie może sprzedać swojego Zelmera) szlag ją trafił i że chyba coś tu jest nie tak. W odpowiedzi został wyśmiany i niemalże uznany za niechluja, oszołoma i niezdarę . Gratuluje Wam koledzy .
Kane, może rzeczywiście powinieneś sprzedać ten ekspres i zakupić Gaggie :kwiat:

Dodo
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Ascaso FUN, i-mini i-1

Postautor: Dodo » czw 09 lut 2012, 19:58

Może zacznijmy od tego jak mocno dociągasz kolbę? napisz w jaki jest połażeniu przy parzeniu kawy. Poszukajmy przyczyny tych częstych usterek.
Problem z tym że dosyć słabo (na nowej uszczelce uchwyt portafiltra nie był nawet na wprost) przy czym z czasem występowały coraz większe luzy wymagające mocniejszego dokręcenia. Zobaczymy po wymianie. Mam nadzieję że to była wadliwa uszczelka a nie odkształcona grupa czy PF.

Pozdrawiam
To może być jedna z przyczyn. Kolega też ma dream -a używał go sporadycznie przez około 6 miesięcy, często mi mówił że będzie musiał wymienić uszczelkę bo "sika bokiem", raz założył ślepe sitko (do czyszczenia) i bardzo się wystraszył, myślał że ekspres się zepsuł. Pojechałem do niego, okazało się że zbyt słabo dociąga kolbę. Problem kapania obok kolby skończył się po kilku kolejnych dniach robienia espresso i dość mocnym dociąganiu kolby (minimum do połowy "na wprost") Po pewnym czasie, kiedy uszczelka się wygniecie można używać mniejszej siły.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
qla
Sprzęt: ASCASO Basic i i-mini

Postautor: qla » czw 09 lut 2012, 20:11

Problem kapania obok kolby skończył się po kilku kolejnych dniach robienia espresso i dość mocnym dociąganiu kolby (minimum do połowy "na wprost") Po pewnym czasie, kiedy uszczelka się wygniecie można używać mniejszej siły.
Pozdrawiam.
U mnie w Basic'u było to samo po wymianie uszczelki na nową przez kilka dni kapało przy każdej ekstrakcji :oops: , potem problem znikł. Podejrzewam, że Dodo ma rację i dość sztywna uszczelka potrzebowała kilku dni pracy i może "wygrzania" aby się dopasować do kolby. Obecnie od miesiąca wszystko jest cacy :D .
Mieszanka Blue Republic z COFFEE REPUBLIC

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » czw 09 lut 2012, 21:31

I jeszcze mała poprawka. Kwota usługi serwisowej wg programu Janusza to 133,75 (tylko nie wiem czy z vat czy nie z vat) więc nieco rozminąłem się z prawdą. Pewnie zapamiętałem wersję z wysyłką ale to żadne wytłumaczenie.
Kane, miałem się w tej sprawie już nie wypowiadać i naprawdę po dzisiejszej korespondencji na priv myślałem że nie będę musiał. Ale....
Kane, dziś gdy zamawiałeś przez priv uszczelki i pojemnik na kawę ziarnistą do i-mini napisałem Ci dokładnie te słowa:
"A co do Pana postu to nieładnie jest mijać się z prawdą. Faktura nr 331/08/11/FV z dnia 12.08.2011 r opiewała na 133,75 zł a nie na 180 zł. I rzeczywiscie grupa była zaniedbana. Oprócz uszczelek rozwiercana była śrubka i wymieniane sitko w grupie. Potwierdza się to co napisałem na Forum."

W odpowiedzi napisałeś:
"Co do kwoty to cały czas pisałem chyba/około bo nie pamiętałem dokładnie ale faktycznie rozbieżność spora zaraz to poprawię."

Jak na sprostowanie to to co napisałeś nie do końca mnie zadowala. :? Z przytoczonej faktury wyraźnie wynika, że kwota 133,75 zł jest kwotą brutto a nie netto. Nie jest to koszt usługi serwisowej wg programu tylko według wystawionej i odebranej faktury VAT. Nie rozumiem tego stwierdzenia "tylko nie wiem czy z vat czy nie z vat). Tłumaczenie, że zapamiętałeś wersję z wysyłką też nie może odpowiadać prawdzie bo sam tu pisałeś że osobiście ekspres przywiozłeś i odebrałeś. Czemu więc ma służyć tego typu sprostowanie :?: :?: :?:
Swoim stwierdzeniem, że koszt naprawy u nas wyniósł około 180 zł spowodowałeś całą lawinę dyskusji i krytyki mojej firmy, mojego serwisu, cen uszczelek i cen usług. Teraz natomiast to wszystko okazało się nieprawdą. Wcześniej, nie znając danych z tej naprawy nie mogłem się dokładnie ustosunkować. Teraz, po ujawnieniu się klienta sprawdziłem i okazało się, że koszt naprawy był nie 180 zł a 133,75 zł, że naprawa polegała nie tylko na wymianie uszczelki w grupie ale na wywierceniu śrubki, wymianie kompletnie zapchanego i zanieczyszczonego sitka prysznica, wymianie zaworka silikonowego wraz ze sprężynką, wymianie wszystkich trzech uszczelek w grupie i dodatkowo wymianie uchwytu dyszy pary. Plus czyszczenie które nie było już policzone. Jak na ten zakres pracy przy zaniedbanym ekspresie koszt naprawy był znikomy. :!: Tym co polecają ekspresy Gaggia radzę udać się do serwisu i spytać się ile by kosztowała naprawa w takim samym zakresie. I jaki w tej cenie jest koszt robocizny. Mogę dać parę adresów...Powodzenia :szampan:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » czw 09 lut 2012, 21:45

Po dwóch kolejnych stronach czytania tego wątku zacytuję samego siebie "Aż strach napisać negatywną uwagę" ( w domyśle: na tym forum o produktach Ascaso)
Fakty są takie, że Kane napisał iż po kilkunastu/dziesięciu zaparzonych kawach od wymiany uszczelki (prawie za kwotę, za jaką Remek nie może sprzedać swojego Zelmera) szlag ją trafił i że chyba coś tu jest nie tak. W odpowiedzi został wyśmiany i niemalże uznany za niechluja, oszołoma i niezdarę . Gratuluje Wam koledzy .
Kane, może rzeczywiście powinieneś sprzedać ten ekspres i zakupić Gaggie :kwiat:
Piovit, chcę już zamknąć do końca ten temat i nie wracać do niego. Do ostatniego mego postu dodam jeszcze dwie sprawy. Po pierwsze to Kane nie zakupił ten ekspres ode mnie. Nie wiem od kogo go ma. Ale ja staram się zawsze klientów informować jak prawidłowo konserwować ekspres. Po odkryciu kim jest Kane zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem wszystkie faktury wystawione od 2005 roku. Wszak nie mam wiedzy kiedy i od kogo ekspres był kupiony. I okazało się, że dnia 12.08.2011 roku ekspres ten po raz pierwszy był u nas serwisowany. Okazało się, że NIGDY nie została kupiona ani jedna saszetka proszku czyszczącego. Nawet przy odbieraniu ekspresu po naprawie Kane nie wyraził chęci zakupu proszku czyszczącego. O czym my więc dyskutujemy :bat:

Kane

Postautor: Kane » czw 09 lut 2012, 21:47

To może być jedna z przyczyn. Kolega też ma dream -a używał go sporadycznie przez około 6 miesięcy, często mi mówił że będzie musiał wymienić uszczelkę bo "sika bokiem", raz założył ślepe sitko (do czyszczenia) i bardzo się wystraszył, myślał że ekspres się zepsuł. Pojechałem do niego, okazało się że zbyt słabo dociąga kolbę. Problem kapania obok kolby skończył się po kilku kolejnych dniach robienia espresso i dość mocnym dociąganiu kolby (minimum do połowy "na wprost") Po pewnym czasie, kiedy uszczelka się wygniecie można używać mniejszej siły.
Pozdrawiam.
Nie no błagam takie problemy to można mieć po 3 tygodniach posiadania ekspresu ale nie po 4 latach :) Znam tego Dream'a dosyć dobrze bo rozkręcałem go nieraz i raczej nie należę do osób, które nie mają pojęcia o działaniu różnych urządzeń, co starają się na siłę wmówić mi niektórzy adwersarze.

Niestety prawda jest taka, że trochę strach coś negatywnego (czy mało popularnego) powiedzieć i dziękuję tym osobom, które wsparły mnie w dyskusji starając się zrozumieć istotę problemu, a nie za wszelką cenę promować swój sposób na walkę z usterkami agd.

Uszczelki w każdym razie zamówione. Jak wymiana nie spełni moich oczekiwań to na giełdzie pewnie pojawi się nowy wątek a ja zaopiekuje się jakim Isomacem ... chociaż za poradę o Gaggi i szklance też dziękuję :wink:

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » czw 09 lut 2012, 21:48

Janusz, chyba trochę zbyt się unosisz :) Ale fakt, faktem Kane nie dopisał paru faktów.
[...] Gratuluje Wam koledzy.
piovit nie do końca się z Tobą zgodzę :szampan: ponieważ sam mam Ascaso (ale nie uważam, by nie było lepszego sprzętu na świecie) i wiem, że utrzymanie go w dobrym stanie nie jest najmniejszym problem.
Nie obrażając nikogo i nie czepiając się — zapieczone śruby (i zapchane sitko) o czymś świadczą.
Natomiast zgodzę się z Tobą, piovit, co do tego, że:
"Aż strach napisać negatywną uwagę" ( w domyśle: na tym forum o produktach Ascaso)
Chyba zupełnie niedawno była podobna sytuacja, gdy Janusz aż do przesady bronił honoru Ascaso :roll: Taki Chuck Norris naszego Forum :)
Wszak nie mam wiedzy kiedy i od kogo ekspres był kupiony. [...] Okazało się, że NIGDY nie została kupiona ani jedna saszetka proszku czyszczącego.
Skoro nie wiesz, od kogo ma ten ekspres, to skąd wiesz, że nigdy nic do niego nie kupiono?
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » czw 09 lut 2012, 21:56

Ja mam taką radę kup sobie Gaggię Baby Twin. Tam uszczelka kosztuje grosze i nie trzeba o ile pamiętam (bo nie wymieniałem) walczyć z zapieczonymi wkrętami by ją wyjąć. Ponad to bez problemu wytrzymuje rok. I największa zaleta Gaggii - serwisów jest dużo a nie tylko jeden w Łodzi. Monopol nie jest dobry :wink: . Powodzenia.
Przy takim dbaniu o ekspres jakie wykazał Kane to uszczelkę w grupie Gaggii będzie musiał dłutem i dziobakiem wygrzebywać. Ponieważ nie chce on nawet śrubokręta wziąć do ręki to sądzę, że młotek, dłuto i dziobak też odpadają. :(
A co do serwisu to jaki problem jest kupić u mnie uszczelki i oddać ekspres do serwisu np. w Krakowie. Albo od razu oddać ekspres do byle jakiego serwisu w Krakowie i niech ten serwis u mnie zakupi uszczelki. 8)
Maro, monopolu na usługi serwisowe już dawno nie ma. :!: Szczególnie po gwarancji. :!: Na gwarancji - co innego. Wszyscy chętnie korzystają u mnie z darmowej usługi UPS i darmowej naprawy. Nie mąć ludziom w głowach.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » czw 09 lut 2012, 22:03

Cyrus, nie unoszę się. Wszystko napisałem wyjątkowo spokojnie i po spokojnym sprawdzeniu faktów. Także po rozmowie z serwisantem na temat tej naprawy. Znam dobrze zalety i wady ekspresów ASCASO. Wiem też, że w ASCASO reagują na zgłaszane przez nas uwagi i dążą wciąż do ulepszania ich sprzętów. I za to ich cenię.
A co do proszku to miałem na myśli fakt, że nigdy nie była kupiona żadna saszetka przez Kane'a. Jeśli Kane ujawni od kogo go kupił to sprawdzę czy ten gość kiedykolwiek kupował proszek. Jedno w tym jest pewne - każdy nowy ekspres ma załączoną jedną saszetkę proszku czyszczącego. I należy ją użyć nie później jak po 3 miesiącach od zakupu. Ten ekspres nie wyglądał na czyszczony.

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » czw 09 lut 2012, 22:16

Chyba będę musiał złożyć reklamację do Olympi,ze po 44 latach ,przytrzymując uchwyt podczas ekstrakcji, jak to w dźwigniowych,lekko kapie woda z pod uszczelki i to nie zawsze?

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”