Saeco Magic, górny filtr i trudne wybory..

tom517

Saeco Magic, górny filtr i trudne wybory..

Postautor: tom517 » pt 07 kwie 2017, 8:57

saeco.jpg
Gdzieś znajdę ten filtr, czy z racji wartości całego expresu darować sobie ?
Pytanie czy do expresu kolbowego warto dokupić spieniarkę indukcyjną (np. Jura). Z tego co widzę w chwilę dokładnie spienia mleko, przy obecnym expresie to najwięcej czasu zabiera.
Ogólnie z racji awarii człowiek rozgląda się za czymś nowszym/lepszym.
Ja osobiście nie gustuję w kawie :), ale żona. Jedynie czasami robię, nie pijam :)
Z tego co wiem z automatu lepszej kawy nie będzie, ale wygodniej, żona jest za wygodą.
Ale po co wydawać pieniądze i uzyskiwać teoretyczną wygodę (automat) gdzie przy niewielkiej ilości kaw i przy potrzebie czyszczenia wygoda robi się mniej wygodna ?
Zbliżają się urodziny i myślę o prezencie, wiem że żona chce, żeby wyglądało dobrze i było wygodnie.
Ale ja wolę, żeby była lepsza jakość, może żona też się przekona :)
Myślę o młynku wolnoobrotowym żarnowym + spieniarka + ekspres.
Tak wpadło w oko również Cafe Solo & Perfect Milk firmy Melitta, ale młynek chyba nie najlepszy tylko metalowy.
Żona pija kawę ze spienionym mlekiem. Z tego co wyczytałem od doświadczonych forumowiczów, automaty też są ok, ale jak ktoś ma za 6K, to porównywalny jest do przeciętnego kolbowca.
Ja mam 2K do wydania. Były w sumie podobne tematy, ale czasy się zmieniają, sprzęt też.
Może jakieś typy.
Tak sobie składam:
Ekspres Ascaso Arc Młynek: graef cm702, zastanawiam się nad spieniarką, może ascaso nie wymaga dodatkowej spieniarki, sam (+użytkownik :) ) dobrze radzi ze spienianiem ?

Taki monolog :), ale może komuś się przyda, ktoś coś ukierunkuje:
Jednak zamiast spieniarki warto chyba dołożyć do wersji ze wskaźnikiem temperatury np ascaso dream
Ostatnio zmieniony pt 07 kwie 2017, 11:49 przez tom517, łącznie zmieniany 1 raz.

tom517

Re: Saeco Magic, górny filtr i trudne wybory..

Postautor: tom517 » wt 11 kwie 2017, 13:28

Kilka dni czytania/oglądania i wybór padł na Ascaso Basic + i2-mini, wcześniej odrzuciłem takie zestawienie, bo stwierdziłem, że ekspres niewiele się różni wyglądem od tego staruszka co mam :). A część do starego Saeco Magic w north.pl znalazłem.

mada667
Sprzęt: nie mam
Kontaktowanie:

Re: Saeco Magic, górny filtr i trudne wybory..

Postautor: mada667 » pt 21 kwie 2017, 11:43

bardzo fajny!
Super ekspres do kawy? W meble kuchenne na wymiar

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”