KOlbowiec De Longhi

kawo
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: katfeterka:)

KOlbowiec De Longhi

Postautor: kawo » sob 17 gru 2016, 7:35

Tym razem chciałbym zapytać o jakość kolbowców z ww. firmy. Czy jest jakiś modeł warty uwagi i dlaczego? Szukam też czegoś dla siebie, ale nie chcę automatu, bo dla mnie nie ma problemu (inaczej niż u rodziców;)) robienia kawy z kolby. Wręcz tak bym wolał. Robiłem już kawę samodzielnie z kolby na jakimś AEG z niższej półki, więc ta sztuka nie jest mi do końca obca. Chciałbym jednak coś bardziej wysublimowanego:) Z drugiej strony już tu sporo poczytałem, więc opinie o ascaso, rancilio czy gaggi trochę znam, ale tam jednak cena robi różnice. Czy do zastosowań domowych któryś z De Longhii da w miarę radę?

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Re: KOlbowiec De Longhi

Postautor: seba21 » ndz 18 gru 2016, 22:48

Kiedyś rozważałem zakup DeLonghi Dedica EC 680.M i właściwie nie spotkałem jakiś tragicznych opinii o nim - na pewno warto przerobić sitka na normalne (niepotrzebna sztuczna crema...). Jednak skończyło się na GC i myślę, że na prawdę warto poczekać i dołożyć parę groszy, bo tego typu urządzenia są już na prawdę solidne, a stosunek cena-jakość jest jak najbardziej OK. ;)

kawo
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: katfeterka:)

Re: KOlbowiec De Longhi

Postautor: kawo » pn 19 gru 2016, 16:55

Dziękuję za pomoc:)

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”