2k na używany ekspres, krok na przód.

expel
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

2k na używany ekspres, krok na przód.

Postautor: expel » ndz 03 sty 2016, 21:05

Witam

Obecnie mam ekspres Isomac Brio odkupiony od jednego z naszych forumowiczów. Zamierzam go sprzedać i kupić coś używanego, coś klasę wyżej od obecnego. Fajnie żeby miał standardowy PF o rozmiarze 58mm. Obecnie mam 53 i strasznie ciężko żeby kupić inne sitko czy też nową kolbę o npf nie mówiąc. Myślałem nad czymś z e61. Myślałem też nad Uno Prof lub Silvią. O młynek nie pytajcie, bo chcę wymienić obecny ekspres na jakiś porządny. Skupmy się nad wyborem ekspresu.

Co w tych pieniądzach mogę znaleźć, czego szukać, na co czekać?

Nie interesują mnie kawy mleczne, sam ich nie pijam a goście i tak są zachwyceni late itd które produkuję obecnym sprzętem. Zostaje tylko i wyłącznie espresso.

Powód zmiany? Młynek w jednej obudowie z ekspresem, co jest plusem ale też minusem. No i ten nieszczęśliwy 53mm portafilter.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: 2k na używany ekspres, krok na przód.

Postautor: ded » pn 04 sty 2016, 21:06

Mam nadzieję, że to Ty kupiłeś tą Bazzerę co się na bazarku pojawiła.

Tu masz ładną łychę http://www.ebay.pl/itm/Isomac-Giada-się ... Swd4tTxECL , kup dwie i daj zarobić tokarzowi to będziesz miał NPF.

Ewentualnie taki mógłbyś zaryzykować https://www.seattlecoffeegear.com/botto ... o-machines ale nie koniecznie musi pasować. Odzywałeś się do producenta, często bywają pomocni...

expel
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Postautor: expel » wt 05 sty 2016, 7:58

Właśnie nie ja :( na razie jestem na etapie zbierania funduszy. Robię reserch i ubolewam że jeszcze mnie nie stać, to jest straszne ;p

https://north.pl/karta/uchwyt-filtra-ka ... -1273.html

Sam wkład z gwintem 3/8 cala?

PDI90
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: PDI90 » pt 15 sty 2016, 21:46

Jakbyś szukał automatu, to sprzedaję swojego la messoni (aka quickmill 5000a). Do kaw mlecznych średnio, ale espresso można uzyskać naprawdę przyzwoite :).

expel

Postautor: expel » wt 19 sty 2016, 14:57

automat? Do espresso? Najtańsza kolna za 300zł zrobi lepsze espresso niż najdroższy automat.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”