budżet 4k i problem z wyborem....

Piskoor
zagląda od święta
Sprzęt: Bezzera BZ13 + Eureka Mignon

Postautor: Piskoor » wt 11 sie 2015, 14:36

Dzień dobry.
Jestem nowym użytkownikiem i na początek oczywiście witam wszystkich..

Ostatnie kilka dni poświęciłem na studiowanie tego forum w związku z planowana zmianą ekspresu do kawy.
Dotychczas używałem i nadal jeszcze używam Siemensa Supresso S60... na liczniku nabite 7 tys kaw no i coraz większe problemy...
czasem coś gdzieś popuszcza, spienianie mleka już coraz gorsze.... wielkości kawy dosyć losowe...
Pić nadal można ale przyjemność coraz mniejsza...

Jako zapalony miłośnik nart, dolomitów i ogólnie Włoch chciałbym w domu móc odtworzyć to co podają mi tam w barach :-)
dlatego zapadła decyzja o wymianie na ekspres kolbowy...

Główne kryteria ?

budżet.... mniej więcej 4k pln
przerób .... 4-6 cappuccino dziennie ...2 espresso... to standardowy dzień... Oczywiście weekendy, wolne, znajomi... jest więcej.

w toku lektury na tym forum i na podstawie własnych poszukiwań chyba udało mi się zawęzić wybór do :
Bezzera BZ10 S PM - podoba mi się :-)
Brazera Unica PID - też mi się podoba ale nie umiem rozróżnić funkcjonalności z BZ10S
Quickmill 3035 Pegaso Evo - tez mi się podoba i ma wbudowany młynek... moja kuchnia jest przeciętna gabarytowo a na ekspres mam miejsce w szafce więc odpadłby mi dodatkowy sprzęt w postaci młynka..
Quickmill Silvano -
Rancilo Silva - wizualnie nieco mniej mi się podoba , ale to nie jest oczywiście główne kryterium...
ASCASO STEEL UNO PROF PID - estetyka tez dyskusyjna...ale jak pisałem nie to najważniejsze...

no i nieco :-) przekraczające budżet :
Vibiemme Domobar - choć ten udało mi się za 900 euro znaleźć...
no i Nuova simoncelli musica - zdecydowanie droższy...

teoretycznie mam możliwość podłączenia wody...wężyk mogę przeciągnąć za szafkami...
ale to teoria...

druga sprawa...zależy mi na tym by spieniać mleko i robić kawę nie czekając za każdym razem aż ekspres się nagrzeje.... rano jak zawsze jest na wszystko mało czasu.... pozatym jestem niecierpliwy...
Ach... i istotna kwestia.. tak jak napisałem ekspres ma miejsce w szafce na wysuwanej szufladzie.. w związku z tym nie widzę ile tam jest wody.. W któryms z ekpresów ( nie pamiętam którym ) trzeba było na to uważać bo się mógł spalić ? Zatem istotne jest jakieś zabezpieczenie na ten wypadek :-)

Czy szanowni forumowicze mogą pomóc mi w wyborze tego jedynego ? z jedyna jakoś dam sobie radę

Pozdrawiam
Krzysztof

Zyniek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bezzera Unica ; Mazzer SJ ; Aeropress

Re: budżet 4k i problem z wyborem....

Postautor: Zyniek » wt 11 sie 2015, 20:01

Witam,

w Twoim przypadku (ze względu na ilości spore ilości cappu i "niecierpliwość")
proponuję ekspres z wymiennikiem ciepła (HX) Np. Bezzera BZ10, Rocket Cellini.
Unica, Silvia, Ascaso odpadają to jedno-bojlerowce. Trzeba czekać na parę...

Kwestia młynka - do espresso NIEZBĘDNY DOBRY MŁYNEK
Minimum to EUREKA MIGNON, MACAP M2 ewentualnie jakiś GRAEF.

Jakby nie licząc budżet musi wzrosnąć do ok. 5k

Pozdrawiam...
Niech moc będzie z kawą...

Awatar użytkownika
Geralt0073
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Postautor: Geralt0073 » wt 11 sie 2015, 22:59

Jak przedmówca proponuję ekspresy z HX-em.
Napisz np. do rogera akcesoriabaristy.pl lub Janusza, wejdź też na cafesilesia.pl. U wszystkich znajdziesz HX-y.

A nawiązując do młynka, to mam na sprzedaż Mazzera Super Jolly z prawie nowymi żarnami.
Jestem monarchistą.

Alfik
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: kolba Seaco VIA VENETO de lux- już niedługo...

Postautor: Alfik » wt 11 sie 2015, 23:18

Od kilku tygodni używam bezzera bz10 (najtańszy z hx-ów który przy okazji nieźle się prezentuje w kuchni)- kupiłem w coffesite po b.dobrej cenie. Polecam i ekspres i sklep...

Piskoor
zagląda od święta

Postautor: Piskoor » śr 12 sie 2015, 9:32

Dziękuję za podpowiedzi...
Czyli na razie na czele Bezzera :-)
Moja wnęka na ekspres ma 36 cm wysokości - Bezzera ma 37... Mam zatem pytanie do posiadaczy... Czy można odkręcić nóżki ?... I jaka jest wtedy wysokość tego urządzenia ?
Pasowałby wymiarami Quickmill... w dodatku ma wbudowany młynek - ale opinii nie znalazłem..

Pozdrawiam
KP

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » sob 15 sie 2015, 14:09

Za tą kasę kupuj ekspres + młynek a nie 2w1. Co do nóżek to wyglądają na wysokie, więc spokojnie te 1-2cm ugrasz. Osobiście wolałbym kupić jakieś gumowe nóżki i je wkręcić. Kwestia sprawdzić jaki jest gwint.

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Postautor: jan_bar » wt 18 sie 2015, 13:29

ewentualnie jakiś GRAEF.
To bym odradzał, żaden GRAEF nie ma wystarczającej skali do espresso. Może natomiast służyć do zaparzania moki lub jak ktoś pije z filtra. Ktoś na forum proponowal Mazzer Super Jolly z niemal nowymi żarnami. Zdecydowanie lepszy wybór.
Jakby nie licząc budżet musi wzrosnąć do ok. 5k
Co prawda to prawda. Ekspress co najmniej 4 tys. młynek 1 tys. A i tak trzeba się nagłówkować, aby za te pieniadze (5 tys.) kupić sprzęt umożlwiający spienianie mleka na każde życzenie i w dowolnym momencie.
Nie lepiej to się przestawić na czyste espresso? :)
קפה

Piskoor
zagląda od święta

Postautor: Piskoor » wt 18 sie 2015, 16:41

poszperałem co nieco i wychodzi, iż jeśli kupię na firmę...
to w kieszeni zostanie mi VAT ( włoski - 22 % ) no i wrzucę w koszty czyli 20 % kolejne...
wtedy w budżecie 1400-1500 euro ( po odliczeniu wszystkiego na czysto koszt wyjdzie w granicach 1 tys euro )
w tym przedziale na elektros.it
mieści się:
Bezzera BZ 13
Bezzera Mitica
Bezzera Magica
Nuova Simocelli
i młynek Eureka / Nuova Simocelli / Bezzera

zdecydowanie Nuova Simocelli podoba mi się najbardziej ale nie wiem jak ze zmieszczeniem do szafki a to może być problem ...
i próbuję pojąć różnice pomiędzy Bezzerami :-)

I za capu nie zrezygnuję :-) ojjjjjj nie :-)

Nie jestem ortodoksem w sprawach kawy....
Może z czasem przyjdzie wyczuwanie niuansów pomiędzy kawą palona tydzień temu a miesiąc temu...
póki co walę kawę z automatu i wychodzę z założenia że z kolby będzie lepsza...
Patrząc na to jak kawę robią włosi podczas moich narciarskich wypraw wydaje mi się ze nie do końca tez przykładają wagę co do idealnego odmierzania, precyzji serwowania itd...
a kawa i tak mi niebiańsko smakuje...
tak więc po prostu chcę się rozwijać :-) ale nie na zasadzie przeskok z dużego fiata do ferrari....
jak dojdę w kawie do do Subaru Outback to tez będę zadowolony.... ( bo jeździ mi się nim świetnie )

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » wt 25 sie 2015, 18:15

To bym odradzał, żaden GRAEF nie ma wystarczającej skali do espresso.
Nie zgodzę się z Tobą. Graef miele wystarczająco drobno na espresso a jak się skręci mocno to i sitko zatka. Jest to oczywiście maszyna z niskiej półki a żarna są drogie i trudno dostępne ale do espresso się nada.

Piskoor
zagląda od święta

Postautor: Piskoor » śr 26 sie 2015, 16:00

na 90 % będzie zestaw Bezzera BZ13 DE z PID + Eureka Mignon...
a potem w Imię Ojca i Syna....

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » śr 26 sie 2015, 20:31

Trochę słaby młynek do tego ekspresu.
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

lilka91
Sprzęt: nie mam

Postautor: lilka91 » wt 15 wrz 2015, 18:50

Ja też szukam ekspresu do kawy najlepiej z młynkiem i spieniaczem do mleka. Testowałam kiedys ekspres ale nie zrobił na mnie dużego wrażenia i zaczęłam szukać czegoś innego. Póki co przeglądam ofertę RTV Euro AGD. Kupowaliście kiedys tam ekspresy? Ja do tej pory tylko pralkę i lodówkę tam kupiłam ale ogólnie jestem zadowolona ze sprzętu i obsługi. Może z ekspresem tez mi się uda. Ogólnie mam budżet 3 tysiące ale mogę wziąć ekspres na raty bo w Euro mają dobre warunki. Polecicie mi cos?

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » czw 17 wrz 2015, 13:04

Raczej dobrej kolby tam nie znajdziesz. Sklep jak sklep, duże sieciówki zwykle nie robią problemów przy gwarancji ale na fachowe doradztwo nie możesz liczyć. Jeśli ta kasa na ekspres z młynkiem to odezwij się do Janusza albo rozejrzyj za Rancillo Silvią + oddzielnym młynkiem. Takie 2w1 ma też Isomac ale chyba nie ma obecnie polskiego dystrybutora.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”