Ekspres kolbowy w granicach 1500 PLN

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Re: Ekspres kolbowy w granicach 1500 PLN

Postautor: Janusz » pn 08 lip 2013, 11:07

Spać nie możesz po nocy. Argumentów Ci zabrakło i rozmyślasz co by tu jeszcze głupiego napisać :lol:
Dziwne że tego nie zauważyłeś - poprawka w opcji 2 jest z jedynie słusznym młynkiem. I dlatego jest taniej a klient jest zadowolony z pełni funkcjonalnego zestawu. Promocję i tak zrobię. I to nawet większą niż tu policzona. Ale nie dlatego, że konkurencji nie wytrzymuję a dlatego że od 2005 roku mam taki zwyczaj aby okresowo coś więcej niż normalnie dać moim ulubionym klientom z forum. I Twoje złośliwe posty tego nie zmienią.
Fakt, uderzenie pary nie jest zbyt silne ale i tak wyrzuca tę plastikową nasadkę w Gaggii. Wyliczanki ile co kosztują nie mają większego sensu. Fakt jest taki, że za zbliżoną kwotę klient ma lepszy ekspres z lepszym wyposażeniem z ASCASO. Bez konieczności szukania czegokolwiek i dokupowania. 8)
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » pn 08 lip 2013, 12:19

To jest wątek o ekspresie kolbowym w granicach 1500zł a nie o zestawie do 1500zł Jak zwykle obracasz kota ogonem i bzdury piszesz :) Nic się nie bój, argumentów mi nie braknie, co najwyżej czasu moze chwilowo braknąć :D
Rób dalej ludziom wode z mózgu. się kiedyś przekonasz, że umieją jednak liczyć, bo wcale ascaso nie wychodzi taniej. Gaggia w jakiejś świątecznej promocji będzie pewnie na amazonie po 700-800zł. Na zrobienie takiej promocji i tak cie nie stać.
I żadna końcówka w Gaggi nie spada, musiał byś ją chyba zatkać Poza tym lepiej ją tak w ogóle zdjąć do pienienia. Widać że nie masz pojęcia o tym ekspresie, albo ci się coś pomyliło. Watpie też, żeby któryś z twoich ulubionych klientów ponownie kupił ascaso, nawet w mega promocji :D Dopłacanie za obudowe i tyle.
A wyliczanki mają sens, bo stwierdziłeś nie tak dawno że kłamałem. Z resztą na podstawie tego twojego stwierdzenia sam, wielce urażony w te wyliczanki ZACZĄŁEŚ się wgłębiać. Załosny Janusz jesteś, sam dobrze wiesz, że manipulujesz jak tylko możesz by wyszło na twoje.
Cyrus, w takim razie niech inni też nie piszą iż ekspres G jest tańszy niż ekspres A. I to z podaniem ceny. Podając nieprawdę. Zauważ, że ja jedynie piszę te słowa w odpowiedzi. Sprowokowany podawaniem cen po rabacie w stosunku do oficjalnych.
Rabaty nie mają nic do rzeczy, przy normalnych cenach z porównywarek ascaso też wypada drożej. O plastikowym Basicu, który to wg ciebie miał być konkurencyjny już w ogóle nie wspominam. Z resztą sam zgrabnie ominąłeś temat :D

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » pn 08 lip 2013, 12:52

Dobra! Panowie koniec tego przeciągania sznureczka. Postronnemu czytelnikowi rzuca się w oczy tylko Wasza przepychanka w stylu ten ma zielony guziczek, a ten czerwony... Czytelnik wie, że w zakresie 1500 zł ma do dyspozycji Ascaso i Gaggię? Reszty dowie się w tematach poświęconych danym modelom.
Dalsze przepychanki będę bez uprzedzania od razu kasował.
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

modern8
Sprzęt: Nie mam

Poproszę o pomoc w wyborze ekspresu do 1300zł

Postautor: modern8 » ndz 13 paź 2013, 14:56

Planuję kupić swój pierwszy ekspres. Jestem raczej zielony w temacie. Uprzejmie proszę o poradę.
Jestem otwarty na wszelką sugestię i krytykę:)

1. Jaki ekspres? Mały domowy, kolbowy
2. Kwota max? 1300zł
3. Mielenie kawy? Nie
4. Rodzaj? Na kawę zmieloną
5. Spieniacz mleka? Tak
6. Nowy/ używany? Nowy
7. Podgrzewacz filiżanek? Nie wymagam
8. Na czym najbardziej zależy? W miarę dobre gęste espresso, niezawodność :)
9. Inne funkcje? Nie wymagam
10. Wygląd? Dobrze by było aby był w kolorze innym niż srebrny, ale nie jest to głównym priorytetem.
11. Ile kaw dziennie: 2szt.-4szt.
12. Ulubiony rodzaj kawy: Cafe espresso
13. Poprzedni ekspres: Nie posiadam. W pracy mam Nespresso Profesional ES100
na kapsułki i naprawdę robi dobre espresso. Większość osób wychwala.

14. Jaka kawa będzie używana: kawa w ziarnach mielona w młynku żarnowym ( jeszcze nie wiem jakim)

Oto kilka moich typów:
Gaggia New Baby Class D
http://www.ekspresygaggia.edu.pl/baby-d.html
ok. 1300zł
Gaggia Classic
http://www.ekspresygaggia.edu.pl/classic.html
ok. 1200zł
Gaggia Evolution Red
http://www.ekspresygaggia.edu.pl/evolution-red.html
ok. 650zł
Gaggia New Baby Dose
http://www.ekspresygaggia.edu.pl/new-baby-dose.html
cena???
De Longhi ECO 310.BK
http://www.ceneo.pl/13480574#tab=spec
ok. 550zł

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » ndz 13 paź 2013, 15:52

DeLonghi odpuść, to klasa niżej. Gaggi mają te same bebechy, Baby ma ruchomą dysze a Classic jest potencjalnie najmniej awaryjny. Poczytaj o tych ekspresach na forum- o każdym jest obszerny temat. Na bazarku masz Classica ze zmienioną dyszą (o tym też poczytaj). Alternatywą jest Ascaso Basic. Zapomnij o kupowaniu mielonki. W porównaniu do kawy z kapsułek Twoja będzie dużo lepsza.

modern8

Postautor: modern8 » ndz 13 paź 2013, 20:39

Dziękuje za poradę. Chyba skuszę się na któryś z modeli Gaggia. Najrozsądniejsze wydają się: Baby i Classic. Na forum próbuje ogarnąć tematy z nimi związane. Sporo tego jest :)

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » pn 14 paź 2013, 6:41

Ja bym brał Classica i zmieniał dyszę pary. Jak Ci pasuje używany, to na forumowym bazarku jest teraz jeden, właśnie ze zmienioną dyszą. Te ekspresy są raczej mało awaryjne, a jeśli już to tanie w naprawie.

modern8

Postautor: modern8 » pn 14 paź 2013, 11:01

Używany jednak odpada. Z tego co widzę to jeszcze poleciłeś Ascaso Basic. Dosyć pozytywne opinie ma na forum. Nie ukrywam że wizualnie też się ciekawie prezentuje. Cena tylko trochę mogłaby być mniejsza :) Tak więc teraz muszę dokonać wyboru pomiędzy tymi trzema.

klaymen
Sprzęt: n/a

Ekspres z Media Markt/Saturn

Postautor: klaymen » ndz 20 paź 2013, 10:50

Witam

Szukam urządzenia w cenie ok. 1200-1500 PLN, który z różnych względów będę musiał kupić w elektomarkecie typu Media Markt/Saturn. Zastanawiam się czy istnieje obecnie jakiś odpowiednik w jednym z tych sklepów dla Gaggia Classić ? Zależy mi więc na cenie przybliżonej do 1200 PLN, maksymalnie mało elektroniki oraz niezawodności ? Oczywiście najważniejszy warunek - smak kawy. Szukam samego ekspresu, młynek to osobny temat.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”