Fritz Storm i reklama MKCafe

Dyskusje o problemach związanych z krzewieniem kultury picia kawy w Polsce
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: Fritz Storm i reklama MKCafe

Postautor: antonio » ndz 24 lis 2013, 23:00

Ubóstwo polskich targów... ale za to ile supermarketów, biedronek i żabek mamy! Jakie bogactwo sterylnego syfu!

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Re: Fritz Storm i reklama MKCafe

Postautor: cyrus » ndz 24 lis 2013, 23:54

No właśnie, sterylnego. Chyba różne służby, w tym Sanepid(?), zabija piękno polskiego targu w stosunku do europejskich/azjatyckich? Ale przyznam, lekki dreszcz mnie przebiegł, gdy widziałem te oblizywane palce podające następny ser ;)
Ja na targach włoskich, czy francuskich znalazłem prawie wszystkie produkty dostępne w Polsce plus drugie tyle z ich własnego podwórka. No niestety (według mnie), nie ma co czarować, ale jakoś płody polskiej ziemi du**y nie urywają* :(
Antonio, jeździsz po świecie, nie powiesz chyba, że inne rynki (świata) ustępują polskim...?

* Nie to, bym był hejterem. Po prostu piszę na podstawie swoich (może ubogich?) spostrzeżeń.
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Re: Fritz Storm i reklama MKCafe

Postautor: ignacy » pn 25 lis 2013, 9:57

Ja już dawno straciłem przekonanie o jakiejś szczególnej jakości polskich produktów. Na Zachodzie w marketach jest to samo, w tej samej cenie (czasami niższej), a afer z solą drogową i padliną w kiełbasach tak jakby mniej. Dobre jest na ogół to co jest lokalne i w skali mikro - gdziekolwiek na świecie.

Za to w Holandii co piątek (w zależności od miasta) jest większy lub mniejszy targ - z serami, pieczywem, warzywami - zarówno takimi typowo "hurtowymi" jak też z mniejszych, lokalnych firm. Poza tym bardzo popularne są wystawki, gdzie rolnicy zostawiają zapakowane swoje produkty (np. jabłka czy ziemniaki) i koszyczek na pieniądze :wink: W Niemczech na prowincji na takich targach można kupić podobno świetne produkty - ale to znam tylko z relacji.

Wracając do tematu - szkoda, że MK najwyraźniej nie dogadała się z Marcinem i reaktywowała trupa w postaci Fritza. W gruncie rzeczy linia MK Cafe Professional aż taka tragiczna nie jest, a do tego dzięki reklamom MK Cafe do szerszej świadomości w ogóle przebiło się istnienie takiego zawodu jak barista, chociaż swoje za uszami też mają :wink:
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Wróć do „Kultura kawowa”