Fritz Storm i reklama MKCafe

Dyskusje o problemach związanych z krzewieniem kultury picia kawy w Polsce
Awatar użytkownika
Popijacz
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek: MMK-001 i kafeterka

Re: Fritz Storm i reklama MKCafe

Postautor: Popijacz » pt 16 wrz 2011, 13:05

Mnie wciąż jeszcze rusz to, jak pokazana jest ekstrakcja z moki. Potem ludzie kupią taką do domu z Tesco czy Reala "bo widzieli w reklamie". Naładują kawy i "cieknie jakoś! a powinno strzelać przecie!" lub "nie chce tak ładnie strzelać a pierdzi", czy jeśli się uda taki gejzer uzyskać "co to za smak?".

Bo przecie moki nie mają instrukcji sprzedawanej zwykle ze sobą, a do netu też nie ma każdy zaparcia czy możliwości (vide babcie) zajrzeć by ustalić co i jak.
Stopień: mokatier

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » pt 16 wrz 2011, 13:22

Dam Wam znać czy siostra żony kupi mokę... jeśli ta reklama może to sprawić to ona będzie pierwszą klientką... ma wszystkie "ekspresy" z reklam ostatnich lat. :D

Szczerze wątpię by ktoś kupił tylko dlatego że widział w reklamie. My mamy od dlugich lat, czasami znajomych częstujemy ale nikt sobie jeszcze nie kupił.
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 16 wrz 2011, 13:45

Wczoraj taką panią spotkałem w aptece, która ma duże predyspozycje, by kupić, bo widziała w reklamie. :wink: Akurat młody "pan magister" był za ladą i widziałem jego zdziwienie, gdy owa pani zapytała, "co macie w promocji?". Przez chwilę się wahał, ale twardo orzekł, że to, co w gazetce. A ona uparcie, "a może jeszcze coś macie w promocji?. O, tam jest coś po 90 groszy, co to jest?" :smiech:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

ksm
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: AP + TCM;
Ascaso Steel UNO PROF + i-2 steel;

Postautor: ksm » pt 16 wrz 2011, 14:29

Przyznam, że nie widziałem samej reklamy, na szczęście w kinach studyjnych nie pokazywała się, a telewizji nie oglądam.

Zakładam, że taka reklama może przynieść skutek. Już podniosła się świadomość przeciętnej amatorki plujki, zobaczyła, że można parzyć w prostym urządzeniu.

Wystarczy teraz, aby któryś z hipermarketów poszedł za ciosem i zrobił promocję na mokę. Gazetka promocyjna, okrągła cena, towar z tej samej chińskiej fabryki która wytwarza dla włoskiego producenta (ale bez nadruku) i ludzie rzucą się na moki :-)

Nie wiem na jakie wykorzystanie wizerunku umowa rzeczonego baristy opiewała, ale jeśli MKCafe ma prawo umieszczać jego wizerunek w reklamach innych niż ta jedna telewizyjna, to hipermarket może dogadać się z dystrybutorem kawy i dołączyć dwa opakowania kawy do moki a całość uzupełnić uśmiechniętą twarzą baristy.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 16 wrz 2011, 14:52

Nie podpowiadaj marketom, bo ściany mają uszy. Jeszcze któryś tak naprawdę zrobi i później będzie biadolenie w narodzie, bo chińskie podróby oferowane przez większość marketów do niczego się nie nadają.
A podobna promocja już była i wiele osób z niej skorzystało - Bialetti Venus z wygrawerowanym logiem - za pół ceny. Tyle, że spekulanci przechwycili dostawę i w normalnym sklepie nikt tego na oczy nie widział, za to pojawiło się mnóstwo na pewnym portalu aukcyjnym. :wink: W sumie i tak za dobrą cenę.
?

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » pt 16 wrz 2011, 18:14

Bialetti Venus z wygrawerowanym logiem - za pół ceny. Tyle, że spekulanci przechwycili dostawę i w normalnym sklepie nikt tego na oczy nie widział, za to pojawiło się mnóstwo na pewnym portalu aukcyjnym. :wink: W sumie i tak za dobrą cenę.
Mam taką :)
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
STELLINI POLSKA
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: La Spaziale MiniVivaldi MK2, moka Bialetti, aeropress.
Alex Duetto II i Macap Mx 900
Kontaktowanie:

Postautor: STELLINI POLSKA » sob 17 wrz 2011, 23:20

Skoro Mistrz Polski Baristów mówi, że nie zna lepszej kawy niż MK Cafe Premium to ... mówi. A ja mam coraz gorsze zdanie o tych mistrzostwach.
No co, mogę mieć skoro sam Mistrz wciska milionom takie rewelacje?
Dzisiaj miałem okazję posłuchać tej reklamy i paradoksalnie głos lektora to raczej nie jest głos Marcina :lol: :wink: co nie zmienia faktu... :wink:
JAKUB

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 19 wrz 2011, 8:45

Trzeba zaproponować dopisek do reklamy: Niepolecana przez domowych baristów! :mrgreen:
?

Cielak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Narazie w planach:)

Postautor: Cielak » pn 19 wrz 2011, 17:58

Wiecie - a moze łon jako miszczunio dostaje inna MKcafe niz caly narod i ona moze jest naprawde godna polecenia :D
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę .... aż czasem ciężko ich wyprzedzić:) GSF 600 S 2000rok - prawdziwy bandzior:)

Awatar użytkownika
KWH
Sprzęt: Poccino mini-profi 0625R,i-steel,Bialetti Brikka,Zassenhaus,Bodum Latteo

Postautor: KWH » pn 19 wrz 2011, 22:41

Albo mówiąc MK miał na myśli Mokito :D

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 20 wrz 2011, 8:46

głos lektora to raczej nie jest głos Marcina :lol: :wink:
No rzeczywiście, też obejrzałem jeszcze raz i zwróciłem na to uwagę, że gdy lektor mówi "najlepsza, jaką znam" Marcin robi dziwną minę, niby kiwnięcie głową, ale ze zdziwieniem. :wink: Dobre, dobre... Jakby co, to nie on...
?

Awatar użytkownika
Popijacz
Sprzęt: Młynek: MMK-001 i kafeterka

Postautor: Popijacz » śr 21 wrz 2011, 21:22

W sumie, nie on powiedział ... hmm ... so deep ^^
Stopień: mokatier

fux
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Izzo ALEX Duetto & MACAP M4D, tygielek

Postautor: fux » śr 21 wrz 2011, 21:25

głos lektora to raczej nie jest głos Marcina :lol: :wink:
No rzeczywiście, też obejrzałem jeszcze raz i zwróciłem na to uwagę, że gdy lektor mówi "najlepsza, jaką znam" Marcin robi dziwną minę, niby kiwnięcie głową, ale ze zdziwieniem. :wink: Dobre, dobre... Jakby co, to nie on...
Dzisiaj się przyjrzałem; fakt, jakiś grymas się błąka... :dymek:

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » ndz 24 lis 2013, 20:52

To ja może na poboczu tego tematu...

Wczoraj (z konieczności) miałem pierwszy raz.
Pierwszy raz odwiedziłem Złote Tarasy. Tak, jeszcze nigdy tam nie byłem ale córka chciała się spotkać z koleżankami z kolonii no i jakoś czas zabić trzeba było. Do kina z Żonem poszliśmy ("Kapitan Philips" – znakomity!) no i na kawę oczywiście (Green Caffe Nero – stara Faema i mniamuśna kawa). Ale do rzeczy.
Na dole przy wejściu stoi kiosk reklamowy MKCafe (jak zapewne w wielu galeriach handlowych w kraju). Barista opowiada o różnych kawach: jak się przygotowuje, w czym podaje, czym się różnią itd. Oczywiście używa do tego prawdziwych filiżanek. I tu najlepsze.

Po spotkaniu córka pyta:
— Byliście na kawie?
— Oczywiście.
— W MKCafe?
— Dlaczego pytasz?
— Bo w łazience widziałam ich kelnerkę, jak myła filiżanki w umywalce...

Czaicie bazę?
Wielka Akcja Promocyjna a porcelanę myją w publicznym kiblu. Przecież za mniejsze numery Sanepid łby urywa.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » ndz 24 lis 2013, 21:56

Hyh, byłem niedawno na pewnym targu w Francji. Sprzedający włożył mi twaróg kozi do woreczka, po czym oblizał palce i nałożył kolejnemu klientowi. W zasadzie obfitość różnorodnego towaru powala na kolana i każe usiąść i płakać nad ubóstwem polskich targów. Ale polski Sanepid, widząc co i jak się tam sprzedaje, dostałby chyba orgazmu ze szczęścia, a bloczek z mandatami skończyłby się po dwóch stoiskach :D
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Wróć do „Kultura kawowa”