Odkamienianie ekspresów — czym i jak odkamieniać?

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: Odkamienianie ekspresów — czym i jak odkamieniać?

Postautor: ded » śr 18 maja 2016, 21:23

Tenzi to firma, która robi solidną chemię. Polecam trzymać się proporcji rozcieńczenia bo kiedyś jeden kierowca mi opowiadał, że jak nie rozcieńczył Tenzi Truck przy myciu ciężarówki to mu plandekę przeżarło. Nie widziałem tego ale ponoć z ich koncentratami nie ma lipy.

Myślę, że rozwiązaniem problemu nie jest mocny odkamieniacz lecz zaniedbanie serwisowe. Ja też mam twardą wodę i żal mi było na osmozę więc zamontowałem filtr z wkładem FCCBKDF2. Nie jest drogi ale woda smakuje dużo lepiej. Ponoć trochę też zmiękcza a . Jeśli odkamieniałeś co miesiąc to rób to co dwa tygodnie. Pamiętaj też, że pracownikom nie wiara, może olali temat jak nie patrzyłeś :P Polecam inne podejście do tematu, a Tenziego sobie kup, bo pewnie takim właśnie Ci ekspres "naprawili".

Awatar użytkownika
bobwoj
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Siemens EQ.5 macchiato TE515209RW

Postautor: bobwoj » śr 01 cze 2016, 11:38

Proszę o poradę. Posiadam ekspres Siemens TQ5 i chciałbym zrezygnować z dotychczas używanych oryginalnych odkamieniaczy na rzecz czegoś tańszego i równie dobrego. Niestety nie wiem z jakich materiałów jest zbudowany w środku (miedź, czy aluminium?). Znalazłem na al...ro odkamieniacz BIOPRETTA EXPRESS ENTKALKER, który jest podobno zalecany do marek jak: SAECO, DeLonghi,Krups, Nivona. Niestety nie ma podanego składu za to cena jest atrakcyjna w stosunku do kosztu jednorazowego cyklu odkamienienia.
Znalazłem także na MediaEx...rt:
ELECTROLUX UNIWERSALNY ODKAMIENIACZ E6GMG103
Odkamieniacz Łucznik
Odkamieniacz Webber

A może jeszcze inny, który byłby tańszy od oryginalnego i odpowiedni do Siemensa?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

korda
Sprzęt: samsung

Postautor: korda » pt 24 cze 2016, 13:45

polecam płyn odkamieniający do zmywarek :)

Wróć do „Pozostałe”