la scala

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
mika

la scala

Postautor: mika » śr 14 gru 2005, 22:58

słyszał ktoś , a może i używał ekspresów la scala?

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » ndz 18 gru 2005, 23:38

Nie słyszał, nie używał, tylko widział i czytał :
http://www.coffeegeek.com/search?DO=&Se ... Submit.y=0
http://www.coffeegeek.com/search?DO=&Se ... Submit.y=0
z tym, że dla La Cimbali Junior bardziej odpowiednia będzie La Scala Eroica (pompa). Generalnie L.S. trochę tańsza, sam jestem ciekaw opinii, porównania, ale chyba na forum się nie doczekamy.
Natomiast najbardziej interesuje mnie różnica smaku espresso ( o ile jest :wink: ) między nimi a ekspresami typu La Pavoni, Gaggia, Solis, Innova, Vibiemme, Grimac czy jeszcze paroma dostępnymi w Polsce a tańszymi o 500-1000 EUR :!: .Czy wynika ona z zastosowania (trwałość, żywotność) czy też z innych powodów.

Awatar użytkownika
randam
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Z tego co wiem

Postautor: randam » pn 19 gru 2005, 12:41

Z tego co wiem (EuroGastro 2004 lub 2005) ktoś w Polsce handluje lub próbował handlować tymi ekspresami. Okolice południowo-zachodniej polski dokładnie nie pamiętam. Ale w necie nic na ten temat nie ma :oops: może się nie opłacało? :?:
Sam jestem ciekawy
PZD, Michał

Andy

Postautor: Andy » pn 19 gru 2005, 14:45

W jednym z opisów na coffeegeek, facet pisze że kupił go w Wiedniu.
Wszedłem na ten adres - http://www.tasteit.at - i faktycznie, mają tam to cudko. Jak do domu do małej kuchni to małe to to nie jest, ale i tak mi się podoba - może trzeba zacząć zbierać fundusze :wink: ? Opisy też są fajne. Na stronie espresso.pl mają zakładkę z tą firmą, ale nie ma tam żadnego modelu - może ściągają na zamówienie?

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » pn 19 gru 2005, 15:17

Na stronie espresso.pl mają zakładkę z tą firmą, ale nie ma tam żadnego modelu - może ściągają na zamówienie?
Tak, są w ofercie Espresso Service, ceny (model Butterfly) zaczynają się od 990 EUR (netto).

Andy

Postautor: Andy » pn 19 gru 2005, 20:55

A w Wiedniu od 850 brutto :D

Andy

Postautor: Andy » wt 20 gru 2005, 13:53

Na tej wiedenskiej stronie jest dużo ekspresów Isomac. Na coffeegeek, dobrze się o tej firmie wypowiadają. Nie słyszałem dotychczas o tej firmie. Te ekspresy, podobnie jak La Scala to chyba górna półka, prawda? Ciekawie wyglada Isomac Millenium z podwójnym wymiennikiem ciepła o ile dobrze zrozumiałem, dajacym mozliwość robienia espresso i cappucino bez potrzeby czekania na nagrzanie, schłodzenie boilera. Co sądzicie generalnie o tych maszynach?

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » wt 20 gru 2005, 20:04

to juz nie wyglada na sprzet agd ale na solidna maszynerie. ale w zasadzie co z tego dla zwyklego zjadacza chleba? jesli juz to wolal bym jakis dwugrupowy, wtedy przynajmniej mozna swiezo zrobic i podac od razu 4 kawki :) apropos widzial ktos ten filmik ze strony ktora podal andy?
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Andy

Postautor: Andy » wt 20 gru 2005, 21:04

Ja sobie go też obejrzałem. Pomarzyć o takim sklepie u nas...ehhh :wink: A wiesz Dopeman, poczytałem testy i opinie na temat Isomaca na coffeegeek apropos twoich chęci do dwóch grup w domu. Poczytaj opis użytkownika Isomaca Tea. To ma taki bojler, ze dziergasz kawę za kawą bez problemów i jeszcze przetykasz to cappucino bez czekania na schłodzenie czy dodatkowe rozgrzanie :shock: .Chciałbym usłyszeć co myślą o takich sprzętach fachowcy. Isomac Rituale - E61 z bojlerem 1.4l z (nie wiem czy to tak powinno iść) wymiennikiem ciepła i podwójną grzałką za 4000pln (w USA te same modele kosztują prawie 1/4 mniej). Ci ludzie którzy opisywali swoje urządzenia w coffeegeek pisali o uzyskaniu czegoś co określali jako "god shot" - to musi być ten nektar bogów, którego każdy kawosz chciałby spróbować :wink: .

Mathew

La Scala

Postautor: Mathew » śr 21 gru 2005, 16:00

Witaj!
Zapraszam do odwiedzenia strony www.ibcpolska.pl przedstawiciel
"La Scala" w Polsce.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » śr 21 gru 2005, 16:17

no tak.. ale jednak parzysz 2 espresoo przez 30sec, potem wywalasz krazek kawy i nabijasz nowa porcje w ile... 20-30sec? pozniej znow 30sec parzenia a kawka stygnie... nie wiem moze mam troche mylne wyobrazenie o tym i za bardzo przyzwyczajony jestem do naszych krajowych nasiadowek przy kubku kawy, a espresso to się pije na stojaco przy barze ;)
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Andy

Postautor: Andy » śr 21 gru 2005, 19:15

wiesz dopeman, co by nie było, to do domu dwie grupy to chyba jednak za dużo, no chyba że robisz tak dobrą kawę że drzwi ci się w domu od odwiedzin nie zamykają :wink: .

Andy

Postautor: Andy » śr 21 gru 2005, 19:34

Matthew, nie wiesz ile kosztuje taki butterfly?

Mathew

BUTTERFLY

Postautor: Mathew » czw 22 gru 2005, 13:14

IBC POLSKA SPRZEDAJE BUTTERFLY L/1 W CENIE 750,00€
NA STRONIE WWW.IBCPOLSKA.PL JEST FOTKA TEGO EKSPRESU.
POLECAM.

Awatar użytkownika
randam
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

I znalazła się zguda

Postautor: randam » wt 27 gru 2005, 14:22

Jak widać, troszkę dyskusji i "zguba" firma reprezentuąca La Scala w polsce znalazła się.
PZD, Michał

Wróć do „Pozostałe”