Isomac — dystrybutor, serwis

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
chrissixth
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: chrissixth » sob 23 paź 2010, 14:37

Witam
Panie Piotrze czekam na email od Pana co mogę dostarczyć, pisze Pan o śrubie proszę wskazać która ma to być a się tym zajmę w trybie pilnym (może coś ekstra dorzucę).

Pozdrawiam
Krzysiek
Isomac "Zaffiro" + "Gran Macinino Inox"

b kawowy

Re: dotyczy rabatów dla forumowiczów

Postautor: b kawowy » pt 13 maja 2011, 21:21

Witam
Uprzejmie informuję, że każda osoba tj. forumowicz tego portalu może liczyć na dodatkowy rabat w wysokości 5%. Warunek proszę o podanie swojego nick'a na forum.
Pozdrawiam
Krzysiek
Dystrybutor Isomac
poproszę w takim razie dystrybutora Isomaca o ofertę na młynek ISOMAC MACININO PROF i termin dostawy
pozdrawiam
La Scala Butterfly, Mazzer Mini Electronic B

max
Sprzęt: isomak

I co dalej z Isomakiem?

Postautor: max » wt 17 maja 2011, 14:37

Prosil bym o rade i pomoc. Od niespelna roku jestem posiadaczem ekspresu Isomak.
Dystrybutorem byl Pan Krzysztof Szóstka z Gdańska. Ekspres juz raz się zepsól (niby regulacja tylko termostatu oraz wlacznika
który dalej jest lużny i lata ale poki co 2 dni funkcjonuje po odeslaniu z serwisu)
2 dni temu otrzymalem lakoniczna informacje od niego ze firma ta przestaje istniec z powodu nie zawarcia umow z producentem.
Ani słowa o dalszej gwarancji ani serwisie pogwarancyjnym- ew czesci zamienne.Czlowiek niepowazny choc wczesniej zwrocil pieniadze za mlynek tej samej firmy ktory zepsol się z 5 razy mimo napraw.Nie odpowiada na szcegolowe maile.
Obawiam się ze wrypalem się w jakas firme wloska typu krzak?
Moze ktos inny przejal Isomaka w Polsce?
Bede wdzieczny za kazda podpowiedz. Na pewno tez sa na forum ludzie ktorzy maja ekspresy z tej firmy?
Pozdrawiam

Marek Straczynski

Proszę o stosowanie polskiej pisowni! /Jogi

Awatar użytkownika
NorthPole
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Isomac Alba + Demoka M-207

Re: Dystrybutor Isomac

Postautor: NorthPole » wt 17 maja 2011, 22:58

Ciekawe co Włosi na to? To znaczy domyślam się ale wizerunkowi Isomaca to nie pomoże. Rownież jestem zainteresowany tym tematem, co prawda na razie nie miałem problemów ale zostało mi teoretycznie 1.5 roku gwarancji:-)
Isomac Alba + Demoka M-207 + Kelleran Espreso Blend

Awatar użytkownika
NorthPole
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Isomac Alba + Demoka M-207

Postautor: NorthPole » pn 30 maja 2011, 23:17

Strona dystrybutora http://www.coffee-shop.com.pl/ znowu działa.
@max udało Ci się z nim skontaktować?
Isomac Alba + Demoka M-207 + Kelleran Espreso Blend

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » czw 23 cze 2011, 22:22

Ciekawe co Włosi na to?
Jak to co... Mają to w najciemniejszej części jelita grubego. Wielkość sprzedaży tych ekspresów w PL była pewnie tak mała, że dla makaroniarzy nasz rynek nie istnieje. Ja miałem Isomaca TEA i od początku podziękowałem za gwarancję. Na szczęście sprzęt jest prosty a z częściami nie ma problemu.
Kupię ekspres dźwigniowy.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 24 cze 2011, 23:34

To jest najbardziej trafne wyjaśnienie czegokolwiek na tym forum :). Święta prawda.

waw
zagląda od święta

Postautor: waw » śr 27 lip 2011, 22:55

Witam wszystkich,
Ja również chciałbym przestrzec przed zakupem sprzętu Isomac. Nigdy więcej. Jestem posiadaczem Mavericka, którego nabyłem w jednym z internetowych sklepów, poza polska dystrybucją. Niby świadoma decyzja, ale nie do końca. Maszyna robi świetną kawę i nie mam do niej zbyt wielu zastrzeżeń, natomiast jeśli będzie Wam do niej potrzebne cokolwiek to zaczynają się kłopoty. Skoro wybór jest tak duży to może warto wybrać coś innego.
Po roku pękła uszczelka pod głowicą (nic strasznego, zdarza się), okazało się, że pod nią były papierowe wkładki dystansowe. Polski dystrybutor nie wie co to może być i musiałem sobie szukać na własną rękę. Uszczelka którą u wspomnianego dystrybutora nabyłem nie pasuje jak trzeba, z wkładką czy bez po jakimś czasie ekspres zaczyn pluć kawą i wrzątkiem. Nowa uszczelka i znowu za jakiś czas to samo. Po jakimś czasie nie wiedzieć czemu kolejna uszczelka przyszła lepiej dopasowana i wszystko bylo ok. Tylko że przez ciągłe wymiany wyrobił się gwint w pewnym elemencie, którego dokupić nie jestem w stanie. Najpierw dostałem jakiś silikonowy zaworek mimo że wyraźnie opisywałem że chodzi o część miedzianą. Po wysłaniu dokładnych zdjęć chyba już jakieś pół roku trwa identyfikacja tego tajemniczego elementu. Próba napisania do producenta kończy się automatycznym przekierowaniem maila do polskiego dystrybutora.
Pozdrawiam

waw

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 28 lip 2011, 6:37

Nie lepiej zwrócić się z takimi problemami do ludzi z jakimś doświadczeniem? Jest to chyba standardowa maszyna i każdy jako taki serwis powinien sobie z tym poradzić. Włoski przemysł kawowy ma najczęściej wymiar ludzki, jak cały włoski kraj: nie napracować się za bardzo, obiad, kolacja — najważniejsze w życiu ;).

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » czw 28 lip 2011, 14:58

waw uszczelka papierowa pod uszczelką gumową grupy to nie nowość,tak się reguluje grubość, jak nie ma uszczelki o grubości np: 7,1mm a mamy 7mm.
Bo łatwiej podłożyć uszczelkę papierową ,niż szlifować uszczelkę z gumy.
Z uszczelkami nieraz tak bywa, niby jest oryginalna a nie pasuje ,zdarzało się ze któraś z kolei dopiero pasowała.
A nieraz trzeba było szlifować uszczelkę po obwodzie ,lub w wewnątrz.
Uszczelka musi swobodnie wejść, bo później takie cyrki wychodzą ,ja też winił bym za to wysokie ciśnienia na opv.
Bo kto nie widział jak tańcuje uchwyt z założonym ślepym sitkiem przy 12 bar ,to nie uwierzy .
Strach patrzeć czy za chwilę coś nie wybuchnie .Takie zdarzenie miałem raz ,uszczelka wykonana z bardzo miękkiej gumy ,może kauczukowa.
waw wrzuć zdjęcia tego elementu z uszkodzonym gwintem ,może coś się zaradzi, bo zawsze można nagwintować nowy gwint.

waw
zagląda od święta

Postautor: waw » czw 28 lip 2011, 21:34

Sama obecność tych dystansów mnie nie dziwi, co mnie dziwi to to, że dystrybutor nie chce wierzyć, że coś takiego było w nowym ekspresie, nie wie jakie one powinny być, ani, że nie można ich zamówić u niego.
Uszczelki miały moim zdaniem za dużą wewnętrzną średnicę, nie bardzo idzie to skorygować...
Jakby ktoś zechciał się podzielić informacją gdzie można zaopatrzyć się w części zamienne do maszyn Isomac może by się przydało społeczności - skoro oficjalne przedstawicielstwo niedomaga, a sądząc po wyglądzie strony www poddało się już zupełnie.

waw

Awatar użytkownika
wizja
stale zagląda do filiżanki
Kontaktowanie:

Przedstawiciel lub serwis Isomac w Polsce

Postautor: wizja » czw 25 kwie 2013, 17:43

Hej, kiedyś był w Polsce przedstawiciel Isomac, a teraz? Potrzebuję części zamiennych (uszczelki grupy, 507 i 508).

Graba :)
ostatnio w Supremo Colombiano //

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Re: Isomac — dystrybutor, serwis

Postautor: Janusz » śr 26 cze 2013, 22:07

Pewnie coś się dopasuje. Zgłoś się na e-mail.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

expel
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Postautor: expel » ndz 11 sie 2013, 13:01

Witam

Noszę się z zamiarem kupna Isomac Brio, jak wygada obecnie dostępność części? chrissixth dawno na forum nie gościł a jego strona nie działa niestety..

expel
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Postautor: expel » wt 13 sie 2013, 12:37

To może doprecyzuję, chodzi mi o uszczelki w wymiarze 48x68x5, ewentualnie kolba 53mm, żarna do młynka, sitka. Podobno żarna pasują od i-mini, czy tam i2-mini(proszę o potwierdzenie). Wiem że na forum jest kilku serwisantów wiec mam nadzieję że jak coś to pomożecie :)

Wróć do „Pozostałe”