Zdalny włącznik WiFi + apka na Androida

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Zdalny włącznik WiFi + apka na Androida

Postautor: ded » ndz 17 maja 2015, 21:52

Ostatnio mnie naszło, żeby sterować ekspresem przez telefon. W sumie to do tej pory też to robiłem ale mniej finezyjnie "Halo, będę za 15 min, włącz ekspres" :) Na rynku są urządzenia do sterowania bramami garażowymi ale potrzebują pilota. Kiepska sprawa, bo musiałbym go mieć przy sobie a z tym by było różnie. Ciekawym rozwiązaniem są urządzenia sterowane przez wifi:
http://allegro.pl/inteligentny-wlacznik ... 43107.html
Tutaj zero opisu i foty się nie ładują ale już tłumaczę o co chodzi:
Urządzonko wpinamy między kabel ekspresu a gniazdko. Łączymy z naszym wifi i możemy włączać i wyłączać ekspres za pośrednictwem komputera lub telefonu z Androidem. Czy ktoś ma u siebie takie urządzenie? Jest mi potrzebne takie, które współpracuję a z aplikacją najlepiej wyposażoną w widget. Za pomocą przekierowania portu będę mógł wydać komendę spoza domu. Obsłuży szyfrowanie WPA2 AES i będzie miało przycisk na obudowie, który będzie służył do włączenia/wyłączenia manualnego. Widzę tego dużo na aliexpress i chętnie zamówię prosto z chin, tylko który?

Edyta: Znalazłem takie urządzenie http://www.aliexpress.com/item/Orvibo-S ... 48123.html Komentarze ma dosyć pochlebne, apka fajnie się prezentuje, jest dostępna po angielsku. Wytrzymuje 2000W a na tabliczce znamionowej mojego ekspresu jest 1550W więc powinno śmigać. Jak nikt nic lepszego nie doradzi to kupuję.

Edyta2: Urządzonko zamówione, pewnie dojdzie za 3 tygodnie. Z tego co widzę, to soft ma całkiem ciekawy. Można kupić także urządzenie Air integrującej wszystkie domowe piloty i sterować tym z apki.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Re: Zdalny włącznik WiFi + apka na Androida

Postautor: ded » śr 27 maja 2015, 11:07

Pozwolę sobie podbić bo dostałem urządzenie. Do klasycznej maszyny wydaje się rewelacyjne. Ajfonowe opakowanie, w środku włącznik bardzo fajnie wyglądający. Wtyczka ma miejsce na bolec ale gniazdko już bez bolca- ja mam starą instalację więc i tak mi bez różnicy. Konfiguracja banalna, w 10 sek. Zadziałało mi na mocnym szyfrowaniu (patrz poprzedni post). Apka przyjazna, na ajfona też jest. Mogę włączyć ekspres ręcznie ale ciekawe są opcje czasówki. Ustawiłem aby startował o 7:55 bo ok 8 przychodzi pracownica i zaczynamy od kawki :) Do tego można ustawić czas wyłączenia np 15 min po włączeniu. W sumie przydatna sprawa, bo czasem już się zdarzało, że zapomniałem o ekspresie i grzał się przez godzinę bez sensu. Na razie śmiga, polecam zdecydowanie. Trzeba tylko wpiąć kolbę i zostawić dźwigienki w górze. Ogólnie polecam, zobaczymy jak będzie się sprawować. Przyznam się, że zacząłem myśleć nad sprowadzeniem większej ilości i sprzedawaniem tego ale obawiam się, że wliczając podatki cena byłaby na poziomie 150zł i to może być trochę za drogo.

wrq
Sprzęt: Porlex Tall
kawiarki Tadar MODERNO i Florentyna;
Phin 220 ml
czajnik francuski;

Postautor: wrq » czw 28 maja 2015, 11:15

Nie jestem pewien, czy parę dni temu na ibood.pl nie było zestawu kilku takich włączników. Pewności brak co to dokładnie było, bo mnie nie potrzebne i nie wczytywałem się.

Ceną się nie przejmuj, ogromna większość nie ma zamiaru jeszcze sterować swoim inteligentnym domem za pomocą smartphone'a. Jest to raczej gadżet, za przeproszeniem, dla snobów, dla których jak wiadomo, jakość oceniana jest przez ilość wydanej gotówki.

manfred
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Kawiarka plus bzyczek

Postautor: manfred » sob 30 maja 2015, 1:24

Rozumiem że jestem w pracy i nagle trafia mi się niespodziewany powrót do domu w takim razie włączam zdalnie przez aplikację ekspres? A drugie pytanie czy można ustawić włączenie o danej godzinie i wyłączenie ekspresu przy pomocy aplikacji?

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » sob 30 maja 2015, 9:38

W opisie aukcji stoi że można. Na obudowie jest tylko włącznik więc programowanie tylko z apki. W sumie trochę wygodniej niż mam teraz - sterownik mechaniczny (z tą tykającą tarczą) za 13 PLN wzbogacony o możliwość zdalnego przełączania przez dowolny telefon* (działa nawet z tego na tarczę - mam jeszcze taki w pracy).

* Mogłaby mama zejść na dół i włączyć ekspres...

manfred

Postautor: manfred » sob 30 maja 2015, 9:48

No własnie chyba nie za bardzo można. Natomiast w tym przypadku chyba tak http://www.24m.pl/index.php?action=towar&parametr=2692 . Napisałem do sprzedawcy ale nie odpowiada.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » sob 30 maja 2015, 12:08

Można można. Ja tylko nie obcykalem jeszcze która strefę czasowa ustawić na teraz bo pl nie ma więc próbuje kolejne +1. Apka jest fajna, brakuje tylko wigetu na pulpit.

manfred

Postautor: manfred » sob 30 maja 2015, 13:42

No ale Twoje urządzonko jest bez uziemienia choć nie znam się na tym czy musi czy nie musi być.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » pn 01 cze 2015, 6:36

Moja instalacja jest bez uziemienia wiec nie ma to dla mnie znaczenia.

Wróć do „Pozostałe”