Czy lepszy używany z górnej półki, czy tańszy nowy?

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
juju
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Czy lepszy używany z górnej półki, czy tańszy nowy?

Postautor: juju » śr 27 sty 2010, 10:43

Właśnie stałam się właścicielką ekspresu San Remo Firenze, jutro do mnie zawita. Muszę też szybko kupić młynek, a właściwie dwa. Jeden do domu, a drugi do kawiarni, którą zamierzam wkrótce otworzyć. Moje pytanie jak w temacie, czy lepiej kupić Mazzer Super Jolly, ale używany, czy jakiś nowy ale tańszy. Jakieś może sugestie jaki ewentualnie?

W domu mam obecnie (stary młynek się spalił, ale też pozostawiał wiele do życzenia) coś co nawet jeśli uznać, że w miarę znośnie mieli, to tracę przy tym procederze kilogramy kawy :roll:
Gaggia, la Pavoni espresso inn

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 27 sty 2010, 10:50

Napisz, ile możesz wydać, to wtedy będzie łatwiej o podpowiedzi.
Nie wszystkie używane będą w jednakowo dobrym stanie.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

juju
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: juju » śr 27 sty 2010, 11:03

Na młynek do kawiarni chciałam wydać do 1500zł. Liczę na serwowanie około 50 kaw dziennie.

Do domu szukam czegoś w okolicach 500zł. ewentualnie odłozę i kupię później, jak wydatki związane z otwarciem kawiarni, nie będą mi już tak skutecznie opróżniać kieszeni.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 27 sty 2010, 11:44

Jeżeli nowy, to może Macap, Fracino, Comapak czy Fiorenzato by się nadał. Wybór w sumie jest spory. Widzę, że większość kawiarni nie ma jednak Mazzerów. A większy wybór na pewno przy zakupach poza granicami kraju. Zerknij też na ofertę firmy Quamar. Ale używkę Mazzera powinno się za tę kwotę kupić.
?

juju
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: juju » śr 27 sty 2010, 12:16

A Ty byś kupił właśnie używanego mazzera, czy raczej, któryś z wymienionych przez Ciebie? Obawiam się, że nie jestem w stanie ocenić "na oko" np. w jakiej formie są żarna itd.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 27 sty 2010, 13:01

Żarna to najmniejszy problem. Gorzej jak trzeba będzie w silniku grzebać i ten okaże się do wymiany. Nie dość, że przestój zapewniony, to jeszcze dodatkowe koszty. Trudny wybór, ale chyba ciągnęłoby mnie bardziej w kierunku nowego. Ale zdarzają się często okazje, że ktoś sprzedaje prawie nowy sprzęt za bezcen. Wtedy bez zastanowienia można brać.
?

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » śr 27 sty 2010, 13:15

Z drugiej strony nie dajmy się zwariować. Pewnie z 50% jak nie 80% forumowiczów posiadających mazzery kupiło je z drugiej, trzeciej czy którejś tam ręki. I nie przypominam sobie żeby ktoś miał problem inny niż z żarnami lub jakimś nadłamanym plastikiem. W sumie drobnica
GeneCafe -> Mazzer Mestre -> La Nuova Era Cuadra -> filiżanka

Awatar użytkownika
dzesio
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dzesio » śr 27 sty 2010, 15:40

niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem mazzera SJ w bardzo dobrym stanie tylko bez klosza na kawę. mały to kłopot gdy płaci się 1/3 ceny netto. nawet żaren nie musiałem wymieniać, choć byłem na to przygotowany. trzeba cały czas pilnować ofert, a to może trwać parę miesięcy.
hardware: Mazzer SJ + Dalla Corte Super Mini - udana para, jakiś Bravilor, Bialetti i FP
software: agust oro

juju
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: juju » śr 27 sty 2010, 16:03

No właśnie śledzę już oferty od jakiegoś czasu i raczej nic nie znalazłam sensownego. Niestety nie budzą we mnie zaufania aukcje, gdzie np. młynki stoją obok zabrudzonych okropnie ekspresów itd.

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » śr 27 sty 2010, 17:23

niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem mazzera SJ w bardzo dobrym stanie tylko bez klosza na kawę. mały to kłopot gdy płaci się 1/3 ceny netto.
Ekspres w podobnych proporcjach cenowych Ci się trafił...Wyborny myśliwy z Ciebie :D

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » śr 27 sty 2010, 21:42

Naprawa uzwojenia silnika mazzera 350 wat to jest koszt ok 50 zł , połowa wartości nowych żaren

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 28 sty 2010, 9:51

No to teraz pora udać się na jakąś giełdę staroci i mamy młynek za pół darmo. O czym chyba jareczek36 dobrze wie. :wink:
?

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » czw 28 sty 2010, 10:11

Dokładnie tak. Ostatnio wielu Forumowiczów wymienia pojemniki na kawę ziarnistą na mniejsze - pewnie któryś za niewielkie pieniądze pozbędzie się większego.
GeneCafe -> Mazzer Mestre -> La Nuova Era Cuadra -> filiżanka

Awatar użytkownika
dzesio
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dzesio » czw 28 sty 2010, 10:24

...Niestety nie budzą we mnie zaufania aukcje, gdzie np. młynki stoją obok zabrudzonych okropnie ekspresów itd.
te sprzęty mają "pancerną" budowę i złożoność cepa. mój pierwszy młyn RR45 musiałem rozkręcić do części pierwszych, bo był tak zasyfiony. po wyczyszczeniu i wymianie żaren działał jak złoto przez 2 lata. teraz cieszy już kogoś innego.
młyn 240 zł, żarna 120 zł, a sprzedałem po okazyjnej cenie 450 zł. w końcu po renowacji :-)
hardware: Mazzer SJ + Dalla Corte Super Mini - udana para, jakiś Bravilor, Bialetti i FP
software: agust oro

juju
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: juju » pt 12 lut 2010, 18:05

Dostałam propozycję kupna używanego Mazzera po przeglądzie i remoncie z 3 miesięczną gwarancją od sprzedawcy, u którego kupiłam ekspres. Chyba się zdecyduję :)

Wróć do „Młynki”