Porównanie młynków - cena/jakość

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
miszka
Sprzęt: nie mam, ale już niedługo!

Porównanie młynków - cena/jakość

Postautor: miszka » wt 21 lip 2015, 11:56

Witajcie, mam do wyboru dwa młynki. Współpracowałby z Gaggią Classic. Chodzi o to, który młynek bardziej się opłaca w kwestii cena/jakość.
Iberital Challenge TIMER ~ 520zł http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=13&t=15386
Macap MC4 700 zł http://allegro.pl/mlynek-zarnowy-do-kaw ... tabsAnchor
Krąży jeszcze jakiś poobijany Mazzer SJ za 590 zł po allegro, natomiast mimo, że nie zwracam uwagi na wygląd to chyba jednak jest już za bardzo porysowany ;p
Abstrahując od tych ofert, może ktoś w okolicach tej ceny coś lepszego może zaproponować?

Awatar użytkownika
lomax
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Gaggia Classic + Iberital Challenge
Bialetti Venus 2cup + Hario Slim

Re: Porównanie młynków - cena/jakość

Postautor: lomax » wt 21 lip 2015, 13:42

Jak dla mnie Iberital Challenge za takie pieniądze jest bardzo OK. Nowy w tej opcji to ponad 850 zł. U mnie działa dobrze, dosyć precyzyjny jak na moje oko (odczuwalna zmiana mielenia pod espresso to około 1 obrotu pokrętłem). Wyłączyłem tylko timer i dziś kupił bym młynek bez niego. Ale w przypadku używki to bez znaczenia - cena i tak jest atrakcyjna. Nie mam mu nic do zarzucenia. Za 500 zł brał bym od ręki.

miszka
Sprzęt: nie mam, ale już niedługo!

Postautor: miszka » wt 21 lip 2015, 21:30

Problem zaczyna się, kiedy strzeli mi do głowy, żeby zaparzyć sobie jakąś alternatywę, wtedy chyba będę musiał jakieś ręczne cudo zakupić. Ktoś coś może powie o tym macapie?

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Postautor: seba21 » wt 21 lip 2015, 21:58

Najlepiej byłoby mieć dwa młynki. Jeden pod espresso, a drugi pod alternatywy. Ja u siebie muszę wykonać z 50-60 obrotów śrubą do regulacji przemiału żeby przejść z espresso do np. dripa, co wymaga sporej cierpliwości i już powoli myślę o zakupie drugiego młynka, ale to może za kilka miesięcy jak trafi się coś na prawdę wartego uwagi w dobrej cenie. ;)
Natomiast jeśli chodzi o MACAPy, to praktycznie większość osób na forach je poleca, więc ja bym się jakoś specjalnie nie zastanawiał, szczególnie, że cena jest całkiem niezła. Jedyne co, to poprosił bym o zdjęcia żaren przed zakupem - tak dla świętego spokoju i pewności, że nie są jakoś bardzo 'zajechane'. :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 21 lip 2015, 22:24

Dlatego nie cierpię tego typu śrub do regulacji położenia żaren. Najlepszą i najprostszą regulację mają młynki podobne do Mazzera. Tu wystarczy pół obrotu śruby, by przejść od espresso do dripu. Wkrótce zrobię jakieś testy dripowe Compaka K3Touch...

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Postautor: jan_bar » wt 28 lip 2015, 21:22

Najlepszą i najprostszą regulację mają młynki podobne do Mazzera. Tu
Albo młynki Fiorenzato do których Mazzer jest podobny. :D
קפה

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 01 sie 2015, 10:21

Eeee... Podobno to Fiorenzato jest pochodną Mazzera :).

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Postautor: jan_bar » wt 18 sie 2015, 13:55

Eeee... Podobno to Fiorenzato jest pochodną Mazzera :).
Niby jak, skoro inżynierowie z Fiorenzato w okresie kryzysowym dla tej firmy przeszli do Mazzera i odtąd zaczął on panować (nawet królować) na światowym rynku młynków do kawy i w sercach baristów? Taki Mazzer Super Jolly jest dziwnie podobny do Fiorenzato F5 doser. :) Nawet obroty ma te same. Różnice są dwie: kształt klosza i czarna końcówka na adjustment collar pin (nie wiem jak to po polsku, chyba dźwignia regulacji). Dziś firma Fiorenzato odżyła i nawet weszła w elektronikę, co nieszczególnie mi się podoba.
Po ci mi wi-fi w młynku? :)

Mazzer wydaje się bardziej konserwatywny i zorientowany na mielenie.
קפה

Wróć do „Młynki”