Caffe do dripa, A&A Coffee

Subiektywne opinie Forumowiczów o smaku poszczególnych kaw.
WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Caffe do dripa, A&A Coffee

Postautor: WojSob » czw 13 cze 2013, 16:29

Caffe do dripa, palarnia A&A Coffee z Sosnowca. Waga 0,25 kg, cena 26 zł, miejsce zakupu Caffegaleria.pl.
Do zakupu skłonił mnie opis tej kawy. Dokładniej słowa „kawa jednorodna specjalnie wyselekcjonowana do dripa i innych metod przelewowych. Metody te wydobędą z niej wspaniałe smaki cytrysów z odrobiną czekolady. Smak dopełnia prawdziwa słodycz, dlatego należy uważać z dosładzaniem”.
"Caffe do dripa" to 100 % mieszanka arabik. Ziarna równe, ładne, dosyć duże, palenie średnio jasne.
Zgodnie z przeznaczeniem tej mieszanki zrobiłem drip. Kawa jest świeża, pięknie pracuje w filtrze. W smaku przeważa czekolada (a miała być jej odrobina), napar jest dosyć łagodny, smaczny, ale brakuje obiecanych cytrusów. Jest także wyjątkowo słodka, chociaż kawy nie słodzę. Smak jest w porządku, ale jak dla mnie, drip to nie jest. Szukam w nim owocowych, kwaskowatych akcentów.
Próbuję więc „Caffe do dripa’ w aeropressie. Nic specjalnego nie wyszło, przewaga czekolady, brak głębi, płaska. Poprzestałem na jednej próbie, nie kombinowałem ze zmianą temperatury.
Biorę więc tę kawę pod ciśnienie. Pierwsze wrażenie jest świetne. Z wylewek leje się gęsta crema, w filiżance tworzy się cętkowany tygrysek. W smaku jest bardzo dobra, mocno czekoladowa, łagodna i szlachetna, nie wiem czemu akurat to słowo mi pasuje. Na pewno jeszcze do niej wrócę, ale nie w dripie, tylko w ekspresie.

expel
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Re: Caffe do dripa, A&A Coffee

Postautor: expel » ndz 14 lip 2013, 23:18

Kusi mnie ta kawa zeby ją kupić, ale właśnie do dripa.... jak kupisz kolejną paczkę daj znać czy coś się zmieniło czy dalej do dripa średnio się nadaje.

Wróć do „Kawy jednorodne i mieszanki - subiektywne opinie”